Obětí dopravních nehod oproti loňsku výrazně přibylo

Domácí Domácí
17. 2. 2011 16:52
Na českých silnicích zemřelo už 73 lidí, což je o 16 více než před rokem
Při nehodě na silnici R46 zemřelo 9. února šest lidí
Při nehodě na silnici R46 zemřelo 9. února šest lidí | Foto: HZS Olomouckého kraje

Praha - Od počátku letošního roku do 15. února zemřelo na českých silnicích při dopravních nehodách 73 lidí. To je o 16 více než ve stejném období loňska.

Podle statistik policejního prezidia je tragická zejména únorová bilance, kdy za první dva týdny tohoto měsíce zemřelo 32 lidí, tedy o dva více než za celý minulý únor.

Od 1. ledna do 15. února 2009 zemřelo při dopravních nehodách na silnicích 109 lidí, ve stejném období roku 2008 to bylo 104 lidí, o rok dříve 97, v roce 2006 pak 95 a od 1. ledna do 15. února 2005 to bylo 111 osob.

Letošní únorovou bilanci ovlivnila mimo jiné jedna z nejtragičtějších dopravních nehod za poslední roky, při které 9. února při čelní srážce dvou osobních aut zahynulo na rychlostní silnici R46 na Přerovsku najednou šest osob, z toho jedno dítě.

Nehoda se stala poté, co jedno osobní auto přeletělo svodidla. Čtyři lidé zemřeli na místě, další dva se snažili záchranáři resuscitovat, nakonec jim však pomoci nedokázali.

Tato nehoda byla nejtragičtější od 13. února 2008, kdy u Slaného zahynulo najednou osm lidí. Havárie se stala na rychlostní silnici R7 u Panenského Týnce na Lounsku. Střetly se tam nákladní vůz, mikrobus a osobní automobil. Všechny oběti cestovaly v mikrobusu.

Podle policie se téměř 80 procent nehod od počátku letošního roku stalo na mokrých, zledovatělých nebo zasněžených vozovkách. To ukazuje, že řidiči mají stále problém reagovat na aktuální povětrnostní podmínky a stav komunikací.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 41 minutami

KLDR odpálila podle Soulu balistickou raketu krátkého doletu

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od "nepřátelské politiky" vůči Severní Koreji.

Vypuštění rakety nepředstavuje okamžitou hrozbu pro americký personál, území ani pro spojence USA, sdělila v reakci armáda Spojených států, která má v Jižní Koreji na 28 000 vojáků. Odpálení střely však podle ní "zdůraznilo destabilizující dopady nedovoleného" severokorejského zbrojního programu.

Testy balistických raket zakazují KLDR rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Soul nejprve informoval o blíže neurčené střele, kterou KLDR odpálila do moře východně od svých břehů. Japonsko už tehdy uvedlo, že by mohlo jít o balistickou raketu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy