Tragédii na Lounsku způsobil zřejmě řidič Fabie

sim, jaa, mch
14. 2. 2008 20:24
Při nehodě zemřelo 8 lidí v mikrobusu
Dopravní nehoda u Panenského Týnce
Dopravní nehoda u Panenského Týnce | Foto: Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje

Louny - Tragická dopravní nehoda se ve středu v podvečer stala u Panenského Týnce. Na rychlostní silnici číslo 7 ve směru z Loun na Prahu se srazil kamion, mikrobus a osobní automobil Škoda Fabia. Při nehodě zemřelo osm lidí.

"K neštěstí došlo poté, co 41letý řidič fabie, jedoucí ve směru od Prahy na Chomutov, předjížděl nákladní vozidlo. Když se vracel do svého jízdního pruhu, v protisměru se bočně střetl s protijedoucím tranzitem, který se následkem této nehody stal neovladatelným a čelně se srazil s dalším nákladním vozidlem (kamionem)," uvedla mluvčí lounské policie Jaromíra Střelcová.

Příčina nehody zatím není zcela jasná. "Příčina této nehody, jakož i její zavinění je nadále předmětem dalšího šetření kriminální policie," sdělila Střelcová.

Podle nadporučíka Rudolfa Náhlovského z lounské policie se vše musí důkladně prošetřit. "Teď všichni jedeme na místo, abychom vše prošli za denního světla a vyloučili všechny pochybnosti. Míra zavinění je stále v šetření, v tisku se objevilo několik verzí, ale možná bude vše ještě jinak," řekl včera dopoledne Náhlovský.

Nejhorší nehoda za poslední léta  

Srážka způsobila smrt osmi pracovníků postoloprtské zámečnické a vodoinstalační firmy Ziki.  

"Při nehodě zahynulo v mikrobusu osm lidí. V osobním autě byl jeden člověk zraněn," uvedl pro Aktuálně.cz Lukáš Marvan, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje. Zraněného převezli do nemocnice. Podle informací ČT má pouze lehčí zranění. 

Majitel firmy Ziki se z tragédie nemůže vzpamatovat. "Nehoda se nedá slovy popsat. Ti chlapi měli rodiny a malé děti."

Chodu firmy by se však nehoda dotknou neměla.

Ke srážce vozidel došlo ve středu v půl sedmé večer.

"Na místo nehody byla povolána Správa a údržba silnic Louny. Policie ČR stále provádí ohledání místa nehody," napsal pozdě v noci mluvčí Marvan.

Foto: Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje

Úsek rychlostní silnice 7 na Lounsku policisté uzavřeli. Uzavřen byl až do druhé hodiny ranní.

Podle statistik se jedná co do počtu obětí o třetí největší nehodu za posledních deset let. Zatím nejvíce obětí si vyžádala nehoda na jaře v roce 2003 u Nažidel, kde zahynulo na místě devatenáct lidí a dvacátý zemřel na následky zranění později. Dvacet šest lidí se zranilo.

V roce 1999 nedaleko obce Středokluky narazil řidič linkového autobusu do odstavené Tatry a osobního auta. Při srážce zemřelo deset lidí a patnáct se vážně zranilo.  

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy