Nové číslo Charlie Hebdo je v Česku. Dorazila stovka kusů

ČTK ČTK
Aktualizováno 16. 1. 2015 11:01
Cena týdeníku má podle dřívějších informací vyjít na 140 korun. Redakce francouzského satirického časopisu se před týdnem stala terčem krvavého teroristického útoku v Paříži.
Foto: Reuters

Praha - První stovka kusů francouzského časopisu Charlie Hebdo dorazila v pátek ráno do Česka. Týdeník se objevil zatím jen v pražských stáncích, například na letišti nebo hlavním nádraží, kde byl okamžitě rozebrán, řekla Jasmína Dordevičová ze společnosti HDS, která spravuje síť prodejen Relay.

Distributor CZ Press během dneška časopis rozveze na zhruba dvě desítky prodejních míst. Redakce francouzského časopisu se před týdnem stala terčem krvavého teroristického útoku v Paříži.

Na každé místo jen několik kusů

Na hlavní nádraží byly výtisky dodány po půl desáté. "Všude, kam to dorazilo, je to vyprodané," řekla ČTK Dordevičová. Upozornila, že při celkové stovce výtisků na každé místo připadá pouze několik kusů. Cena výtisku je 140 korun.

Dodavatel zahraničního tisku CZ Press, který distribuci francouzského časopisu zajišťuje, na stránkách zveřejnil seznam 16 prodejních míst, kde se časopis během dneška objeví. Kromě letiště či nádraží také ve stáncích v Celetné, Na Příkopě, v knihkupectví ve Štěpánské nebo u obchodního domu na Národní třídě.

"Příští týden očekáváme další dodávky tohoto titulu. Ty budou distribuovány do našich partnerských prodejen v Česku a dále zákazníkům, kteří si titul objednali přímo u nás," upřesnil CZ Press.

O číslo je velký zájem

O první část z původně plánovaného třímilionového vydání satirického časopisu Charlie Hebdo byl ve Francii ve středu, během prvního dne, kdy se do prodeje dostalo asi 550 tisíc kusů, velký zájem. Náklad byl proto zvýšen na pět milionů. Cena výtisku na francouzském trhu je tři eura (85 korun).

Podle dostupných informací bylo do zhruba 25 zemí světa, kde Charlie Hebdo vyšel v šesti jazykových mutacích, odesláno na 300 tisíc kusů časopisu.

Celkový výnos z darů, z prodeje a z nových předplatitelů, jejichž počet vzrostl z necelých sedmi tisíc na 120 tisíc, by mohl podle odhadů činit kolem deseti milionů eur.

Číslo s další karikaturou proroka Mohameda vyšlo přesně týden poté, co islámští radikálové redakci časopisu částečně vyvraždili. Mnozí muslimové obviňují list z urážení Proroka, jehož zpodobování v jakékoli formě islám zapovídá. Koupí nového čísla lidé podle komentářů vyjadřují solidaritu s redakcí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Spojené státy rozšířily sankce proti Kubě

Nově na sankční seznam zařadily tamní policejní síly a jejich velení. Podle agentury AP chce administrativa prezidenta Bidena zvýšit tlak na kubánské vedení poté, co Havana začátkem měsíce násilně potlačila největší protivládní demonstrace v zemi za posledních více než 25 let.

Další zprávy