Na silnice se vrátila zima, hrozí rozbředlý sníh

ČTK ČTK
28. 12. 2009 9:25
V několika krajích sněžilo, řidiči musejí být hodně opatrní
Foto: Martina Machová

Česko - V noci se znovu probudila zima, v několika krajích silnice zmizely pod sněhem.

A další přeháňky by se mohly objevit i v průběhu dne.

Řidičům už na některých komunikacích zkomplikoval cestu rozbředlý sníh, na horách pak sníh leží často v souvislé vrstvě.

Tak tomu je například v Krušných horách nebo Krkonoších, kde se motoristé setkají s ujetou vrstvou sněhu do dvou centimetrů.

Obecně platí, že se sníh drží hlavně na silnicích nižších tříd. Ostatní komunikace silničáři sice ošetřili, ale varují před už zmíněným rozbředlým sněhem.

Silnice jsou v drtivé většině případů sjízdné, ovšem se zvýšenou opatrností.

V noci a ráno sněžilo například na severu Moravy, v Královéhradeckém, Pardubickém kraji a Ústeckém kraji. Sníh padal i ve středních Čechách.

Tam také po ránu srážky výrazně snižovaly dohlednost a nutily řidiče výrazně zpomalit.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 minutami

V úterý začne vybíjení drůbeže ve Slepoticích kvůli ptačí chřipce

Vybíjení drůbeže kvůli ptačí chřipce v chovu společnosti Moras Moravany začne v úterý. Informoval o tom předseda představenstva Zdeněk Barták. Na farmě ve Slepoticích firma chová zhruba 7000 krůt a asi 130 000 brojlerů. Ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) a ředitel Státní veterinární správy Zbyněk Semerád v pondělí oznámí výsledky testů uhynulé drůbeže.

Podle starostky Slepotic Jany Bořkové už obec připravuje podmínky pro veterináře, hasiče a vojáky, kteří by tam zasahovali, pokud se nemoc potvrdí.  Chovatel oznámil úhyn drůbeže vyšší než tři procenta. Hynout začali krocani v halách ve Slepoticích, kde má firma také zázemí. Dalších 120 000 kusů drůbeže firma chová ve velkochovu v Moravanech.

 

Zdroj: ČTK
před 5 minutami

Vláda schválila zvýšení životního minima, od dubna vzroste na 3860 korun

Životní minimum v České republice se od 1. dubna zvedne o 13,2 procenta. Nově tak dosáhne 3860 Kč měsíčně. Existenční minimum se zvedne na 2490 Kč. Po jednání vlády o tom informoval vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Návrh ministerstva práce a sociálních věcí podle něj reaguje na růst cen.

Minimum se zvýšilo naposledy v lednu 2012, a to o devět procent. Od té doby se ceny zvedly o 13,2 procenta, uvedlo ministerstvo práce a sociálních věcí v podkladech pro rozhodování vlády. Po růstu minima by mohlo přibýt 500 až 600 příjemců příspěvku na živobytí, u přídavku na dítě asi 11 000 a u porodného asi 2000. Letošní výdaje by se tak zvedly o 390 milionů korun, resort práce a sociálních věcí na to peníze v rozpočtu má.

Zdroj: ČTK
Další zprávy