Na silnice se vrátila zima, hrozí rozbředlý sníh

ČTK ČTK
28. 12. 2009 9:25
V několika krajích sněžilo, řidiči musejí být hodně opatrní
Foto: Martina Machová

Česko - V noci se znovu probudila zima, v několika krajích silnice zmizely pod sněhem.

A další přeháňky by se mohly objevit i v průběhu dne.

Řidičům už na některých komunikacích zkomplikoval cestu rozbředlý sníh, na horách pak sníh leží často v souvislé vrstvě.

Tak tomu je například v Krušných horách nebo Krkonoších, kde se motoristé setkají s ujetou vrstvou sněhu do dvou centimetrů.

Obecně platí, že se sníh drží hlavně na silnicích nižších tříd. Ostatní komunikace silničáři sice ošetřili, ale varují před už zmíněným rozbředlým sněhem.

Silnice jsou v drtivé většině případů sjízdné, ovšem se zvýšenou opatrností.

V noci a ráno sněžilo například na severu Moravy, v Královéhradeckém, Pardubickém kraji a Ústeckém kraji. Sníh padal i ve středních Čechách.

Tam také po ránu srážky výrazně snižovaly dohlednost a nutily řidiče výrazně zpomalit.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 40 minutami

V centru Minsku se upálil člověk, motiv jeho činu zatím není znám

V centru běloruského hlavního města Minsku se před sídlem vlády zapálil muž, uvedl v pátek nezávislý server Tut.by s odvoláním na očitá svědectví a pořízené snímky a videa. Zraněného odvezla do nemocnice sanitka. "Zatím nemáme informace, že by někdo zemřel," řekla mluvčí ministerstva vnitra Olga Čemodanovová podle agentury Interfax.

Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že zraněný je v bezvědomí a podle prvního vyšetření záchranářů utrpěl popáleniny na více než 50 procentech těla. "Pětatřicetiletý muž se polil nezjištěnou tekutinou a pak se zapálil. Plameny uhasili kolemjdoucí a policisté," uvedli vyšetřovatelé podle Tut.by. O totožnosti a motivech zraněného se zatím neobjevily podrobnější informace.

Zdroj: ČTK
Další zprávy