Svátky budou dál ve znamení apríla. Na Silvestra 6 °C

Dagmar Honsová, Meteopress
27. 12. 2009 14:58
I poslední týden roku přinese rychle se měnící a nestabilní počasí

Praha - Ani přelom roku nepřinese do Česka změnu charakteru počasí.

Vánoční počasí letos připomínalo tak trochu apríl - rychle se střídaly přechody frontálních systémů s přechodnými výběžky vyššího tlaku vzduchu, a tak se slunečná obloha měnila v zataženou se srážkami. Také poslední týden roku přinese nestabilní počasí a od úterý mrznoucí srážky.

Zpočátku pondělí bude oblačno, místy se sněžením, na horách může napadnout až 6 centimetrů sněhu. Postupně bude docházet k ubývání oblačnosti na polojasno a sněhové přeháňky se vyskytnou pouze na severu území. Odpolední teploty se zastaví v intervalu 0 až 4 °C, v 1000 m na horách kolem -2 °C. V horských oblastech a na Českomoravské vrchovině bude foukat čestvý západní vítr s nárazy až 20 m/s.

V úterý bude zpočátku dne převážně polojasno, postupně od západu oblačno až zataženo a srážky mrznoucí, od vyšších poloh sněhové. Ranní teploty klesnou na -2 až -6 °C, odpolední se zastaví na -1 až +3 °C.

Středa bude převážně ve znamení velké oblačnosti, zpočátku dne s mrznoucím deštěm. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C, odpolední vystoupí na 3 až 7 °C. Naši pocitovou teplotu bude snižovat čerstvý vítr o rychlosti 4 až 8 m/s, s nárazy 15 m/s. Pozor! Zejména během noci na středu a ve středu se opět může tvořit ledovka.

Také Silvestr a Nový rok budou ve znamení velké oblačnosti, na většině území s deštěm, na horách srážky střídavě sněhové a smíšené. Ranní teploty budou klesat na 3 až -1 °C, denní se zastaví na 2 až 6 °C. Ochlazení a sněžení na většině území očekáváme od 2. ledna.

 

Právě se děje

Další zprávy