Na brněnskou Grand Prix míří tisíce lidí. Policie už řešila krádeže i rušení klidu

ČTK ČTK
4. 8. 2019 9:24
Tisíce lidí míří od rána na Masarykův okruh v Brně, kde se dnes uskuteční hlavní závod motocyklové Grand Prix Brno. Komunikace v okolí okruhu jsou vytíženy na maximum, dálnice ale zatím jede, řekl policejní mluvčí Pavel Šváb. Od čtvrtka se museli policisté zabývat deseti případy vloupání do aut, stanů nebo karavanů. Přistihli několik řidičů pod vlivem alkoholu. Řešila i několik oznámení o rušení nočního klidu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Cardion AB Motoracing

Část fanoušků je už od časného rána na tribunách, mnozí k okruhu teprve míří. "Komunikace v okolí okruhu jsou vytížené na maximum a očekáváme, že to ještě nějakou dobu potrvá. Dálnice ale zatím jede," uvedl Šváb. Policie zprovoznila druhý vjezd na hlavní parkoviště. Situaci v dopravě hlídá i policejní vrtulník.

Policisté řešili deset případů krádeží z aut, stanů a karavanů. "Zmizely z nich především peníze, doklady a platební karty. Čtyři cizinci jeli pod vlivem alkoholu a jeden pod vlivem drog," doplnil Šváb.

V pátek a v sobotu byly na okruhu k vidění tréninky a kvalifikace, hlavní závod je v plánu dnes. Pro příjezd vlastním autem k areálu Masarykova okruhu mají návštěvníci využít dálnici D1, z níž jsou nejbližší sjezdy na exitu 182 Kývalka a 178 Ostrovačice. Řidiči by také podle policie měli počítat s dopravními omezeními především mezi exity 190 a 194, kde je zúžení. Návštěvníkům z Brna a okolí policie doporučuje využít městskou hromadnou dopravu, zdarma fungují mimořádné linky 400 a X. První z nich vyjíždí z Mendlova náměstí, druhá z Žebětína. Na akci dohlížejí stovky policistů a strážníků.

 

Právě se děje

Další zprávy