Stíny Liberce: Kožichy, vily, bazény, dostihy, ODS i ČSSD

Stíny Liberce: Kožichy, vily, bazény, dostihy, ODS i ČSSD
Sídlo Jírkové a Frkala (majitelé agentury Media Flow, která těžila z desítek milionů pro ztrátové MS Liberec) z leteckého pohledu Google map.
Realitní makléř odhaduje dům majitelů Media Flow, agentury stojící za předluženým MS Liberec, na "základní cenu" nejméně 30 miliónů.
Luxus skrytý v korunách stromů (dům majitelů Media Flow, agentury, která těžila z milionů pro MS Liberec).
Dobrý vůz k vile patří (dům majitelů Media Flow, agentury, která těžila z milionů pro MS Liberec)
Foto: Ludvík Hradilek
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
10. 10. 2010 8:14

Státní pokladnu stálo megalomanské lyžařské mistrovství v Liberci 2009 stamiliony. Nikdy se nevrátily, po akci naopak zůstaly nedozírné dluhy, které teď chce umořit znovu stát. Aktuálně.cz se proto vydalo po stopách milionů, aby zjistilo, do jaké míry byly peníze vynaloženy účelně. Výsledek? Zjištění, že skupina lidí kolem MS navázaná na nejvyšší politiku ve stejné době, kdy se Liberec propadal do osudových dluhů, pořádala opulentní oslavy, stavěla luxusní domy a nakupovala drahá auta.

Podívejte se sami. Až si prohlédnete galerii, můžete se dozvědět víc o pozadí financování MS Liberec:

Miliony z Liberce přihrála přímluva 'tajemné dámy' ODS

Vydělali na Liberci, mají dluhy, ale i vilu za miliony

Obviněni policií? Zaslouží důvěru, říká předseda Nečas

 

Právě se děje

před 39 minutami

Washington povolal v sobotu z farmy brankáře Vaněčka

Český hokejový brankář Vítek Vaněček byl v sobotu povolán z farmy v Hershey z nižší AHL do prvního týmu Washingtonu a vyměnil si místo s Rusem Iljou Samsonovem. Třiadvacetiletý odchovanec Havlíčkova Brodu hned v duelu v Bostonu, kde Capitals vyhráli 3:2 po samostatných nájezdech, kryl na lavičce záda jedničce Bradenu Holtbymu.

Vaněček v této sezoně v AHL odchytal za Hershey osm zápasů s průměrem 2,65 obdržené branky a s úspěšností zákroků 89,4 procenta. Vicemistr světa ze šampionátu hráčů do 18 let z roku 2014 uzavřel 1. července jako chráněný volný hráč nový tříletý kontrakt s Washingtonem celkem na 2,15 milionu dolarů.

Na tuto sezonu má dvoucestnou smlouvu, ale na další dvě už jednocestnou, takže i v AHL může brát plný plat. Na farmách Capitals působí pátý rok a stále čeká na premiéru v NHL. Washington si vybral Vaněčka v roce 2014 v druhém kole draftu na 39. místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy