Stíny Liberce: Kožichy, vily, bazény, dostihy, ODS i ČSSD

Stíny Liberce: Kožichy, vily, bazény, dostihy, ODS i ČSSD
Sídlo Jírkové a Frkala (majitelé agentury Media Flow, která těžila z desítek milionů pro ztrátové MS Liberec) z leteckého pohledu Google map.
Realitní makléř odhaduje dům majitelů Media Flow, agentury stojící za předluženým MS Liberec, na "základní cenu" nejméně 30 miliónů.
Luxus skrytý v korunách stromů (dům majitelů Media Flow, agentury, která těžila z milionů pro MS Liberec).
Dobrý vůz k vile patří (dům majitelů Media Flow, agentury, která těžila z milionů pro MS Liberec)
Foto: Ludvík Hradilek
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
10. 10. 2010 8:14

Státní pokladnu stálo megalomanské lyžařské mistrovství v Liberci 2009 stamiliony. Nikdy se nevrátily, po akci naopak zůstaly nedozírné dluhy, které teď chce umořit znovu stát. Aktuálně.cz se proto vydalo po stopách milionů, aby zjistilo, do jaké míry byly peníze vynaloženy účelně. Výsledek? Zjištění, že skupina lidí kolem MS navázaná na nejvyšší politiku ve stejné době, kdy se Liberec propadal do osudových dluhů, pořádala opulentní oslavy, stavěla luxusní domy a nakupovala drahá auta.

Podívejte se sami. Až si prohlédnete galerii, můžete se dozvědět víc o pozadí financování MS Liberec:

Miliony z Liberce přihrála přímluva 'tajemné dámy' ODS

Vydělali na Liberci, mají dluhy, ale i vilu za miliony

Obviněni policií? Zaslouží důvěru, říká předseda Nečas

 

Právě se děje

před 10 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy