Vratká židle Heleny Válkové. Co všechno zhoršilo její pozici

Lucie Stuchlíková Lucie Stuchlíková
10. 2. 2015 12:55
Ministryně spravedlnosti podala demisi k 1. březnu. Podívejte se v přehledné grafice, za co byla během roku ve funkci kritizována.
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Nešťastná personální politika, nedotažené zákony a unáhlené výroky. Tak vypadá stručný výčet pochybení, za která byla v loňském roce kritizována Helena Válková. Nyní ministryně spravedlnosti ve vládě končí, Andreji Babišovi předala demisi, která platí k 1. březnu.

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš uvedl, že Válková sama dospěla k názoru, že splnila svoji misi a je čas odejít z funkce.

Hlavním favoritem na post ministra je nyní první náměstek Robert Pelikán. Podle předsedy hnutí ANO je Pelikán jediný možný kandidát, a bude ho proto navrhovat.

 

Právě se děje

před 59 minutami

V Ostravě vykolejila tramvaj po srážce s autem, dva lidé jsou zranění

Dva lidé v pátek utrpěli zranění při srážce tramvaje a osobního auta v Ostravě. Oba zranění byli v automobilu. Tramvaj po nehodě vykolejila, řekli mluvčí Dopravního podniku Ostrava Karolína Rycková a mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Policejní mluvčí Soňa Štětínská řekla, že řidič auta zřejmě tramvaji nedal přednost při odbočování. Policisté zjišťují okolnosti nehody a žádají svědky, aby se přihlásili. Zraněnými byli osmašedesátiletá žena a sedmačtyřicetiletý muž. "Žena utrpěla lehké zranění hlavy. Muž měl těžší zranění v oblasti zad a podezření na otřes mozku," řekl Humpl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy