Manažer vyšetřované Krajské zdravotní převzal doly

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
19. 2. 2012 18:00
Tomáš Indra byl jmenován šéfem dozorčí rady v největší tuzemské důlní firmě
Ilustrační snímek z areálu společnosti Severočeské doly.
Ilustrační snímek z areálu společnosti Severočeské doly. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Tomáš Indra, jenž byl v letech 2007-2008 místopředsedou holdingu Krajská zdravotní, který vyšetřuje policie kvůli podezřelé zakázce za půl miliardy korun, získal lukrativní práci.

Podle pondělního vydání deníku Insider byl Indra jmenován šéfem dozorčí rady v největší tuzemské důlní firmě. Severočeské doly jsou dceřinou firmou ČEZ s ročním obratem 10 miliard a ziskem tři miliardy.

Insider upozornil, že neúspěšný kandidát ODS na ústeckého primátora Indra nastoupil do jejich dozorčí rady už v lednu. Předsedou ho jmenoval generální ředitel ČEZ Daniel Beneš minulé úterý.

"Předsedou byl zvolen na základě hlasování členů předmětné dozorčí rady," řekl listu mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. "Má zkušenosti s působením v dozorčích radách firem, absolvoval taktéž Prague International Business School, kde získal titul MBA," popsal jeho kvalifikaci Kříž.

Indra tvrdí, že v dozorčí radě může využít i své dosavadní zkušenosti ze zdravotnictví.

Podrobnosti o Indrově angažmá naleznete v pondělním vydání Insideru

 

Právě se děje

před 25 minutami

Dálnice D1 na Benešovsku stojí, ve směru na Brno se srazila dvě auta

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova zastavila provoz na dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta je přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psářů a sjezdem číslo 56 u Soutic. Vyplývá to z informací Národního dopravního informačního centra.

Nehoda na 56 kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Na místě zasahují složky integrovaného záchranného systému.

před 1 hodinou

Tajfun v Japonsku zabil už 66 lidí

Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 66, dalších 15 lidí je pohřešováno. Podle agentury DPA o tom informovala japonská televize NHK.

Agentura Kjódó napsala, že bez elektřiny je stále na 34 000 domácností. Bez dodávek vody se musí obejít 138 000 domácností.

V zasažených oblastech pokračuje pátrání po nezvěstných, do kterého jsou zapojeny tisíce policistů, hasičů i vojáků.

před 1 hodinou

V centru Prahy nesmí vystupovat lidé v kostýmech ani bublifukáři

V centru Prahy od úterý nesmí vystupovat lidé v obřích kostýmech zvířat, například pand, a nesmí se tam ani dělat bubliny, po kterých jsou chodníky podle vedení města znečištěné a nebezpečné pro chodce.

Novela vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, kterou zastupitelé schválili v září, současně rozšířila zákaz pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a na Velkopřevorské náměstí, náměstí Míru, Nerudovu ulici a část Spálené mezi křižovatkou s Purkyňovou ulicí a Národní třídou.

Vyhláška konkrétně zakazuje "vystoupení v převlecích za zvířata či postavy z filmů, televizních pořadů nebo počítačových her" a "vystoupení v převlecích svými rozměry zjevně přesahujícími proporce dospělého člověka". Zakázána jsou také vystoupení, která nepřiměřeně ruší hlukem, pachem či znečišťování.

Další zprávy