Manažer vyšetřované Krajské zdravotní převzal doly

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
19. 2. 2012 18:00
Tomáš Indra byl jmenován šéfem dozorčí rady v největší tuzemské důlní firmě
Ilustrační snímek z areálu společnosti Severočeské doly.
Ilustrační snímek z areálu společnosti Severočeské doly. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Tomáš Indra, jenž byl v letech 2007-2008 místopředsedou holdingu Krajská zdravotní, který vyšetřuje policie kvůli podezřelé zakázce za půl miliardy korun, získal lukrativní práci.

Podle pondělního vydání deníku Insider byl Indra jmenován šéfem dozorčí rady v největší tuzemské důlní firmě. Severočeské doly jsou dceřinou firmou ČEZ s ročním obratem 10 miliard a ziskem tři miliardy.

Insider upozornil, že neúspěšný kandidát ODS na ústeckého primátora Indra nastoupil do jejich dozorčí rady už v lednu. Předsedou ho jmenoval generální ředitel ČEZ Daniel Beneš minulé úterý.

"Předsedou byl zvolen na základě hlasování členů předmětné dozorčí rady," řekl listu mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. "Má zkušenosti s působením v dozorčích radách firem, absolvoval taktéž Prague International Business School, kde získal titul MBA," popsal jeho kvalifikaci Kříž.

Indra tvrdí, že v dozorčí radě může využít i své dosavadní zkušenosti ze zdravotnictví.

Podrobnosti o Indrově angažmá naleznete v pondělním vydání Insideru

 

Právě se děje

před 52 minutami

Sedlákova střelecká série v KHL skončila

Gólová série Lukáše Sedláka v Kontinentální hokejové lize po třech zápasech skončila. Mezi střelce se v dnešním duelu v Nižněkamsku zapsal jiný český útočník Čeljabinsku Tomáš Hyka, ale jen mírnil porážku 4:6.

Sedlák skóroval v minulých třech zápasech a vylepšil svou bilanci v sezoně na 11 branek, dnes společně s Hykou asistovali ve 28. minutě u gólu Andrewa Calofa na 2:2 v přesilovce. Hyka se poosmé v ročníku zapsal mezi střelce v čase 59:50 při power play a snížením na 4:5 vykřesal jiskřičku naděje, kterou ale uhasil krátce po buly střelou do prázdné branky Denis Kazionov.

Čeljabinsk po třetí porážce ze čtyř zápasů zůstal na dně Východní konference a spolu s Dinamem Minsk i celé soutěže.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Demonstrace proti Babišovi bude v úterý na Václavském náměstí v Praze, pak přijdou akce v regionech

Spolek Milion chvilek uvedl, že kvůli velkému zájmu musel přesunout úterní demonstraci v Praze z Karlova na Václavské náměstí. Hlavním požadavkem zůstává demise premiéra Andreje Babiše (ANO). Po pražské demonstraci, která se symbolicky uskuteční na Den lidských práv a začne v 18:00, budou následovat 16. a 19. prosince další protesty mimo hlavní město.

Původně chtěli aktivisté oznámit další protesty až v lednu, poslední vývoj kolem auditní zprávy Evropské komise týkající se premiéra a obnovení jeho trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo je ale přiměl svolat je ještě do konce roku. "Jeho problémy poškozují celou republiku. Trestně stíhaný člověk s obrovským střetem zájmů nemá v čele vlády co dělat," tvrdí Milion chvilek.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Polský nejvyšší soud zpochybnil nezávislost soudcovské rady

Polský nejvyšší soud dnes rozhodl, že soudcovská rada, převážně zvolená parlamentem ovládaným vládní stranou Právo a spravedlnost (PiS), není dostatečně nezávislá na politické moci. Zpochybnil tak podle agentury AFP spornou soudní reformu, prosazovanou vládou PiS. Rozhodnutí nejvyššího soudu může podle expertů posloužit k napadení verdiktů stovek soudců, jejichž jmenování soudcovská rada schválila, a vyvolat chaos v soudním systému, upozornila agentura Reuters.

"Národní soudcovská rada neskýtá dostatečné záruky nezávislosti na orgánech zákonodárné a výkonné moci," uvedl soudce nejvyššího soudu Bohdan Bieniek s tím, že žádost soudcovské rady o odročení dnešního jednání nejvyššího soudu dorazila devět minut po podepsání verdiktu, a tak "nelze odročit něco, co už skončilo".

Předseda soudcovské rady Leszek Mazur nicméně rozhodnutí odmítl a ujistil, že "nebude mít žádný vliv na fungování rady, ani disciplinárního kolegia nejvyššího soudu".

Zdroj: ČTK
Další zprávy