Lijáky připravily v Mexiku o život tři desítky lidí

ČTK ČTK
6. 2. 2010 7:39
Úřady se obávají, že počet obětí není konečný
Foto: Aktuálně.cz

Mexiko - Nejméně 30 lidí zahynulo po silných deštích, které v posledních dnech zasáhly Mexiko.

V devatenácti mexických státech ve středu země byly zaplaveny domy asi 30 tisíc obyvatel. Řadu lidí museli záchranáři evakuovat na lodích, napsala dnes agentura DPA.

Ve městě Toluca nedaleko metropole zabil skalní sesuv deset osob. Masa uvolněné zeminy v mnoha oblastech odřízla obce od okolního světa a poškodila desítky automobilů. Úřady se obávají, že počet obětí sesuvů není konečný.

Po celém Mexiku bylo uzavřeno přes 800 škol. Obzvláště tvrdě dolehly dva dny trvající deště na hlavní město, v jedné jeho čtvrti vystoupala voda v ulicích až do výšky 150 centimetrů.

Vytrvalé srážky překvapily Mexiko ve středu. V tuto roční dobu je v zemi běžně slunečno, období dešťů začíná obvykle v květnu.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Havlíček: Restauratéři nebudou muset kontrolovat u hostů doklady o testech

Restauratéři nebudou muset podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) kontrolovat, zda jsou hosté testovaní, očkovaní nebo prodělali nemoc covid-19. Zodpovědnost bude na zákaznících, doklad budou muset předložit případné kontrole. Na zahrádkách stravovacích provozů bude možné využívat wi-fi. Havlíček to v pátek řekl na tiskové konferenci po mimořádném jednání vlády.

Venkovní prostory gastronomických podniků se mohou opětovně otevřít od pondělí. Podle Havlíčka zůstává podmínka, že na ně budou mít přístup jen lidé, kteří mají negativní test na koronavirus, podstoupili očkování nebo v posledních 90 dnech prodělali nemoc covid-19. Po dohodě s profesními svazy vláda podle Havlíčka opatření upravila tak, že povinnost kontroly nebudou mít provozovatelé, provádět ji budou hygienici či policie, řekl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy