reklama
 
 

Lesní požár u Libčic nad Vltavou budou hasiči likvidovat až do sobotního odpoledne

20. 4. 2019 10:02
Oheň zasáhl komplikovaně dostupné místo. | Video: HZS Středočeského kraje |  00:56
Oheň, který začal hořet v pátek v poledne, je pod kontrolou, jeho příčinu bude zjišťovat vyšetřovatel. Hasiči nyní hledají skrytá ohniska pomocí termokamer, sdělil v sobotu ráno řekl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

V pátek odpoledne vyhlásili hasiči třetí stupeň poplachu ze čtyř možných, kvůli ohni nejezdily asi šest hodin vlaky na trati Praha-Děčín. Nyní na místě platí první poplachový stupeň. "Bude se to ještě důkladně prolévat," uvedl Svoboda. Podle něj se na dohašování podílí zhruba dvě desítky hasičů. Průzkum lokality bude trvat ještě minimálně několik hodin.

Oheň, který zasáhl plochu přibližně 500 krát 100 metrů je pod kontrolou zhruba od pátečních 16:30, poté odletěl i vrtulník, který s hašením pomáhal. Jedná se o komplikovaně dostupné místo. Kvůli přetrvávajícímu suchu platí aktuálně nízký stupeň nebezpečí požáru ve všech krajích kromě Moravskoslezského. Příčinou vzniku ohně bývá často lidská nedbalost, meteorologové proto doporučují nerozdělávat oheň v lese, nevypalovat trávu a neodhazovat nedopalky.

Uvedli to ve výstraze platné od sobotního dopoledne. V Praze navíc platí zákaz rozdělávat oheň a kouřit klasické cigarety v parcích, zahradách a lesích, stejně jako v blízkosti luk, polí a skladů sena a slámy. 

Další nárůst nebezpečí vzniku a šíření požárů se očekává v úterý, kdy začne foukat čerstvý jihovýchodní vítr, varují meteorologové. Slunečné a suché počasí s nedostatkem srážek v ČR bude pokračovat. Nejvyšší teploty o víkendu vyšplhají na 19 až 23 stupňů.

autor: ČTK | 20. 4. 2019 10:02

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama