Návštěvník zoo na Hradecku strčil kvůli fotce ruce do klece. Lev ho napadl, muž skončil v nemocnici

ČTK ČTK
Aktualizováno 5. 5. 2017 16:29
Lev v soukromé zoo na Hradecku zranil 49letého muže. Muž si chtěl lva vyfotit a do klece mřížemi prostrčil ruce s fotoaparátem. "Toto gesto se však lvu nelíbilo natolik, že na muže zaútočil," doplnila mluvčí policie Lenka Burýšková. Zraněného muže převezla záchranná služba do nemocnice. Okolnosti případu vyšetřuje policie.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Ludvík Hradilek

Chlumec nad Cidlinou (Hradecko) - V soukromé zoo v obci u Chlumce nad Cidlinou na Hradecku zranil dnes před polednem lev devětačtyřicetiletého muže z Prahy. Muž si chtěl lva vyfotit a do klece mřížemi prostrčil ke zvířeti ruce s fotoaparátem. Tříletý samec lva pustinného pak na muže zaútočil. Podle zjištění ČTK se incident stal v Bioparku Štít v obci Klamoš.

Muž podle policistů zřejmě využil chvilkové nepozornosti majitele lva, přelezl zhruba metrový plůtek a přešel travnatou plochu, za kterou se nacházela klec se lvím samcem a samicí. Lva si chtěl zblízka vyfotit. "Toto gesto se však lvu nelíbilo natolik, že na muže zaútočil. Při napadení utrpěl muž zranění, které si vyžádalo lékařskou pomoc," uvedla mluvčí hradecké krajské policie Lenka Burýšková. Dodala, že samice byla v říji a lev se ji zřejmě snažil bránit.

Zraněný muž skončil v nemocnici. "Muž utrpěl vážnější poranění na obou horních končetinách," řekl mluvčí zdravotnických záchranářů Ivo Novák.

Okolnosti případu dál vyšetřují policisté z Chlumce nad Cidlinou. Policie případ podle Burýškové prověřuje, zda se nestal trestný čin ublížení na zdraví z nedbalosti.

Biopark Štít se na prezentaci na Facebooku charakterizuje jako soukromé zařízení pro chov zvířat ohrožených vyhubením. Vznik zařízení spadá do poloviny roku 2014. Veřejnosti je Biopark Štít přístupný.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Prezident USA Joe Biden svému ruskému protějšku Vladimiru Putinovi navrhl v nadcházejících měsících summit na území třetího státu, uvedl Bílý dům

Zdroj: ČTK
Další zprávy