Slon v marocké zoo zasáhl kamenem sedmiletou dívku, zranění v nemocnici podlehla

ČTK ČTK
28. 7. 2016 19:38
Sedmiletá holčička byla smrtelně zraněna v zoologické zahradě v marockém Rabatu kamenem, který ze svého výběhu mrštil slon. Informoval server BBC. Neštěstí se stalo v úterý, dívka byla převezena do nemocnice, kde ale po čtyřech hodinách zemřela. Zoo uvedla, že její ohrady odpovídají mezinárodním standardům, a prohlásila, že "tento druh nehod je velmi výjimečný, nepředvídatelný a neobvyklý." Zároveň rodině vyjádřila hlubokou soustrast. Odborník na chování slonů Phyllis Lee poznamenal, že cílené házení kamenů a větví je u slonů velmi neobvyklé. Může k němu dojít, když je zvíře frustrované, ale nedomnívá se, že by chtěl někoho cíleně zasáhnout.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ukrajinská policie dopadla podezřelé z vraždy novináře Šeremeta. Zemřel při výbuchu bomby

Ukrajinská policie zadržela a obvinila podezřelé z vraždy novináře Pavla Šeremeta. Toho před třemi lety v centru Kyjeva zabil výbuch bomby nastražené v autě. Zadržení podezřelých ve čtvrtek oznámil ministr vnitra Arsen Avakov. Šeremet v minulosti pracoval jako novinář také v Bělorusku a v Rusku.

"Policie právě zadržela a se souhlasem generální prokuratury obvinila podezřelé z účasti na vraždě Pavla Šeremeta. Je to výsledek velmi složité a úporné práce skutečných profesionálů a důležitý krok k úplnému objasnění případu," napsal Avakov na Twitteru a poděkoval kriminalistům. Očekává, že soud na podezřelé uvalí vazbu. O podrobnostech případu slíbil novináře informovat později spolu s náčelníkem kriminální policie.

Mezi zadrženými je podle médií i hudebník a bývalý účastník bojů s proruskými separatisty na východě země Andrij Antonenko. "Právě mě obviňují ze Šeremetovy vraždy, přímo teď a na mém dvoře," napsal na sociální síti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy