reklama
 
 

Shoda jména i příjmení. Kroužky poslaly do sněmovny Andreu Babišovou, zdravotnici z Bohumína

21. 10. 2017 19:20
Ani letos nebude Andrej Babiš jediným poslancem s tímto příjmením. Jeho jmenovec Miloš Babiš se sice do sněmovny podruhé nedostane, nahradí jej ale Andrea Babišová, která kandidovala za hnutí ANO z osmého místa v Moravskoslezském kraji. Babišová rozhovoru pro Aktuálně.cz podotkla, že se svým stranickým šéfem příbuzná není, přiznává ale, že jí slavné příjmení k nějakým preferenčním hlasům mohlo pomoci.

Praha - V Moravskoslezském kraji uspěla Andrea Babišová, která kandidovala z osmého místa na kandidátce hnutí ANO v Moravskoslezském kraji. Do sněmovny ji voliči poslali pomocí preferenčních hlasů. Babišová v rozhovoru pro Aktuálně.cz přiznává, že jí známé příjmení do sněmovny, kde se chce věnovat především zdravotnickým tématům, pomohlo.

"Já bych řekla, že trošičku se na tuhle strunku dalo zahrát," řekla Babišová. Odhaduje, že jí slavné příjmení pomohlo k zisku 15 procent preferenčních hlasů.

Se svým stranickým šéfem Andrejem Babišem někdejší zdravotní sestra z Bohumína, která teď působí v dozorčí radě tamní nemocnice, ale příbuzná není. "Je to shoda příjmení a jmen," řekla.

Babišová za svým úspěchem vidí hlavně mohutnou předvolební kampaň, kdy objížděla především okolí Karviné. "Dělali jsme velkou propagační kampaň, rozdali jsme přes třicet tisíc letáčků, setkávala jsem se s voliči, dělala jsem besedy se seniory," shrnula Babišová.

Ve sněmovně se chce zaměřit právě na zdravotnictví, kterému se věnovala i dosud. "Zavedení či nezavedení poplatku, nadstandardní či nenadstandardní péče," vyjmenovala body, které považuje za stěžejní.

Babišová je v hnutí ANO od 2014 a působí i v komunální politice. "Plně se ztotožňuji s programovým prohlášením hnutí ANO," ujistila.

Známé jméno podruhé nepomohlo Miloši Babišovi, kterého před čtyřmi lety preferenční hlasy vynesly do sněmovny. Křeslo ve sněmovně neobhájil.

ČSSD si umím představit jako partnera, ale bez Bohuslava Sobotky, říká Jaroslav Faltýnek. | Video: DVTV

autor: Barbora Němcová | 21. 10. 2017 19:20

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama