Kritika Neumannové sílí. Šampionát zvládnu, brání se

Martina Machová
30. 7. 2008 22:40
Organizační výbor opustilo několik manažerů
Prezidentka organizačního výboru Kateřina Neumannová
Prezidentka organizačního výboru Kateřina Neumannová | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Liberec - Kateřina Neumannová je přesvědčena o tom, že blížící se mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci není v ohrožení.

V reakci na otevřený dopis libereckých zastupitelů prezidentka organizačního výboru napsala, že její tým žádnou personální krizi neprožívá. Neumannová si není vědoma ani špatné atmosféry v týmu.

Naopak. Atmosféra se podle ní zlepšila poté, co organizační výbor opustilo několik manažerů: Výpověď nedávno dali šéf akreditací Jan Dvořáček, koordinátorka dobrovolníků Vanda Šulcová a výkonná ředitelka Renata Abtová.

"Atmosféře týmu dle mého názoru prospěje odchod již zmiňovaných tří členů, kteří dlouhodobě šíří negativní atmosféru v týmu a ruší od práce ostatní členy," píše Neumannová.

Čtěte více: Další vlna války o Liberec. Zastupitelé píší Neumannové

Opoziční zastupitelé Jiří Šolc (Strana pro otevřenou společnost) a Kamil Jan Svoboda (KDU-ČSL) Neumannovou před pěti dny vyzvali, aby jim vysvětlila současné dění kolem příprav mistrovství. Chtěli po ní, aby jim sdělila, jak chce řešit personální krizi a jak jsou rozděleny kompetence a odpovědnost.

Liberecké mistrovství má svého maskota Libiho i mocného muže v pozadí. Bude to k jeho uspořádání stačit?
Liberecké mistrovství má svého maskota Libiho i mocného muže v pozadí. Bude to k jeho uspořádání stačit? | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Manažerů se kritika dotkla

Manažeři, které Neumannová obvinila ze šíření negativní atmosféry, slova prezidentky organizačního výboru odmítli.

"Cítím se tím poškozena a zásadně s tím nesouhlasím. Myslím, že jsem profesionál a jako profesionál jsem odešla. Ctím to, že když podřízený nesouhlasí se svým nadřízeným, měl by odejít, ale rozhodně v tom není to, že bychom chtěli mistrovství poškozovat," reagovala Renata Abtová.

Obdobně vyjádření šéfky organizačního výboru komentovala odstupující koordinátora dobrovolníků Vanda Šulcová. "Myslím si, že když někdo řekne pravdu, tak to neznamená, že šíří negativní atmosféru. Za svými slovy si stojím."

Právě Vanda Šulcová minulý týden upozornila na problémy ve vedení týmu. Podle ní Kateřinu Neumannovou zaměstnávají ostatní její aktivity, a tudíž se v organizačním týmu takřka neobjevuje. Podle šéfky dobrovolníků pak prezidentka neví, co se v něm děje a neřeší vzniklé problémy.

Neumannová kritizuje i zastupitele

Výtky Neumannová směřuje i k autorům otevřeného dopisu, tedy libereckým zastupitelům. "Vnější atmosféře by bezesporu prospělo řešení případných nejasností jinou formou než šířením obav prostřednictví medií," tvrdí olympijská vítězka.

Světové poháry se jako generálka na mistrovství moc nevydařily. Nevyšlo počasí
Světové poháry se jako generálka na mistrovství moc nevydařily. Nevyšlo počasí | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Zastupitelé s ní nesouhlasí. "Jsem přesvědčen o tom, že náš otevřený dopis byl oprávněný. V dané situaci to byla jediná možnost," míní Kamil Jan Svoboda. Odpověď Neumannové považují za nedostatečnou. Oceňují sice rychlost, ale postrádají konkrétnější informace, například aktuální personální schéma.

"Rád bych se s paní Neumannovou ještě sešel a položil jí doplňující otázky. Chybí mi popisy jednotlivých funkcí a odpovědnosti. Aby bylo zřejmé, kdo za co může, pokud něco nefunguje," sdělil Jiří Šolc.

Další vlnu obav o lyžařský šampionát v Liberci vzbudil právě odchod klíčových manažerů. Kateřina Neumanová se nyní rozhodla, že jedno z míst již obsazovat nehodlá. Zanikla tak pozice výkonného ředitele.

Do zahájení závodů zbývá 203 dní.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy