Neumannová: Šampionát se obejde bez výkonného ředitele

Martina Machová
29. 7. 2008 18:30
S obsazením funkce se už nepočítá, prý je zbytečná
Šéfka libereckého mistrovství Kateřina Neumannová se prý obejde bez výkonného ředitele
Šéfka libereckého mistrovství Kateřina Neumannová se prý obejde bez výkonného ředitele | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Liberec - Místo výkonného ředitele zůstane do zahájení lyžařského šampionátu v Liberci prázdné.

Prezidentka přípravného výboru Kateřina Neumannová se rozhodla, že jej nepotřebuje. Kompetence této funkce převzali jiní a podle šéfky organizátorů to tak funguje lépe.

"V současnosti výkonného ředitele nehledám. Jeho kompetence byly rozděleny mezi tři členy vrcholného managementu, tedy finančního ředitele, generálního sekretáře a obchodního ředitele," řekla Aktuálně.cz Neumannová.

S nečekaným závěrem přišla poté, co před týdnem šampionát opustila výkonná ředitelka Renata Abtová. Oficiálním důvodem bylo, že je vyčerpaná.

Čtěte více: Prezidentce Neumannové se před MS opět rozpadá tým

"Ve skutečnosti to tak funguje již bezmála měsíc a bez problémů," komentovala Neumannová absenci jedné z klíčových pozic mistrovství. Podle ní již tato funkce neplnila účel, ke kterému byla zřízena.

Výkonný ředitel měl za úkol koordinovat vnitřní chod organizace a leželo na něm každodenní řešení problémů. Předchůdci Renaty Abtové dokonce komunikovali i s mezinárodní lyžařskou federací (FIS).

Podle slov mluvčího mistrovství Zdeňka Soudného dokonce v původních plánech zánik významné manažerské pozice nebyl.

"Je pravda, že Renata Abtová nastartovala potřebné procesy, bez kterých by se mistrovství neobešlo. Postupně ji ale byly přirozeným způsobem funkce odnímány," sdělil.

Čtěte také: Další vlna války o Liberec. Zastupitelé píší Neumannové

Právě kvůli rozmělňování kompetencí výkonného ředitele přitom rezignovala minulou středu i šéfka dobrovolníků Vanda Šulcová. Stěžovala si na absenci vedení a špatnou komunikaci s prezidentkou a jejím poradcem Josefem Jindrou.

Za ni ale Neumannová náhradu hledá. "Ve hře jsou dvě jména. Nyní sekci dobrovolníků řídí tři asistenti," uvedla prezidentka.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policie chce postavit nový hangár pro vrtulníky za 800 milionů

Policie chce nechat postavit na Letišti Václava Havla v pražské Ruzyni nový hangár pro vrtulníky a drony za 800 milionů korun. V pondělním vydání to píše deník E15.

Stavba by mohla začít v roce 2023 a trvala by asi dva roky. Policie podle deníku nyní provozuje devět vrtulníků EC-135 a šest vrtulníků Bell­ 412. Stávající ruzyňský hangár pro policejní vrtulníky je starý více než 100 let a během své existence byl podle policie jen částečně upraven. Policie má ještě druhý hangár, a to na letišti Brno-Tuřany.

Zdroj: ČTK
Další zprávy