Klaus souhlasí se svým synem Václavem, předsedou Trikolóry, že téma "normální rodiny" je důležité. V dnešní době jsou podle něj základní pilíře jedinec, rodina a stát terčem útoku.
To dává Klaus do souvislosti s tím, že po revoluci podle něj začaly vítězit "kolektivistické ideologie" genderismu, feminismu a multikulturalismu. "Komunismus nás paradoxně bránil před nebezpečnými ideologiemi," řekl Klaus v rozhovoru pro XTV.
Exprezident v rozhovoru také řekl, že si myslí, že nové politické hnutí Trikolóra má šanci se do sněmovny dostat, ale nesmí proti němu být média. "Jestli budou všechna média hrát svou hru proti Trikolóře, tak je to špatné," řekla bývalá hlava státu.
Jako příklad uvedl vysílání ČT24, ve kterém podle něj nebyla ve středu 4. září žádná zmínka o tom, že Trikolóra dopoledne představila programové priority svého hnutí. "Za 3,5 hodiny se to mezi headliny České televize prostě nedostalo," povzdechl si Klaus.
Česká televize přitom o tiskové konferenci hnutí informovala v odpoledních zprávách. Aktuálně.cz to potvrdila její mluvčí Karolína Blinková s odkazem na iVysílání.
Jako další mediální překážku označil bývalý prezident fakt, že Česká televize nadále ve vysílání uvádí Klause mladšího jako "nezařazeného", místo aby ho spojovala s jeho novým hnutím.
I toto tvrzení ale Česká televize vyvrátila, ve zprávách je Klaus mladší uveden jako "zakladatel, Trikolóra hnutí občanu, poslanec".
Babiš není největší zlo
Klaus se také zastal Andreje Babiše, ač přiznal, že současný premiér se po vstupu do politiky vůči němu často vymezoval. "Já nemám sebemenší důvody být zastáncem pana Babiše. Když se ale realisticky dívám na naši politickou scénu, tak on nevypadá jako největší zlo," popsal svůj postoj k Babišovi Klaus.
Václav Klaus také vyjádřil obavy, že blížící se výročí 17. listopadu by určitými skupinami mohlo být zneužito k návratu předlistopadové doby. "Majitelé Milionů chvilek spolu s piráty a dalšími o to opravdu usilují," tvrdí Klaus.
Václav Klaus byl českým prezidentem dvě funkční období od roku 2003 do roku 2013. Po odchodu z funkce veřejně tvrdě kritizoval Evropskou unii a opakovaně vyzýval k vystoupení z unie. Klaus je také skeptický ke globálnímu oteplování, které podle něj politici a ekologičtí aktivisté zneužívají k omezování lidské svobody.