Klaus: Prezidentem ať je ten, kdo tu strávil celý život

ČTK ČTK
17. 1. 2013 10:48
Podle Klause je důležité, aby budoucí prezident "patřil do této země"
Foto: Vojtěch Marek

Sedlec-Prčice (Příbramsko) - Prezident Václav Klaus si přeje, aby se jeho nástupcem ve funkci stal člověk, který patří do této země a strávil v ní svůj život.

Klaus to ve čtvrtek řekl při návštěvě lyžařského areálu Monínec u Sedlce-Prčice.

Nepřímo tak podle očekávání podpořil Miloše Zemana. Karel Schwarzenberg, druhý z finalistů prezidentské volby, strávil velkou část svého života v zahraničí.

"Mně jde vždy o jednu jedinou věc, tu jsem říkal mnohokrát před volbami, dávno, teď, a budu to říkat zítra a budu to říkat po skončení voleb. Mně jde prostě o to, aby prezidentem se stal člověk, který patří do této země, který je součástí této země, který tady strávil svůj život, období těžká, lepší, nejlepší, horší," uvedl Klaus.

Dodal, že jeho zájmem je, aby "tahleta zemička přežila a vydržela a nerozplynula se v té Evropě jako kostka cukru v kávě".

K další fázi prezidentské kampaně, v níž se střetává kandidát TOP 09 Schwarzenberg s bývalým premiérem Milošem Zemanem, který je kandidátem Strany práv občanů - Zemanovců, se Klaus nechtěl příliš vyjadřovat.

"Nebudu hodnotit ani výkony prezidentských kandidátů, ani manipulaci novinářů, kteří znemožňují, aby ta kampaň byla férová a seriózní," prohlásil.

 

Právě se děje

Další zprávy