Kandidátku na ministryni školství čeká debata s prezidentem

ČTK ČTK
8. 6. 2015 20:43
Miloš Zeman chce ve čtvrtek diskutovat o představách Kateřiny Valachové o vedení ministerstva i o tom, jak chce navázat na práci svého předchůdce Marcela Chládka.
Kateřina Valachová
Kateřina Valachová | Foto: Archiv Úřadu vlády

Praha - Kandidátka na ministryni školství Kateřina Valachová se sejde s prezidentem Milošem Zemanem ve čtvrtek. Řekla to mluvčí Valachové Jarmila Balážová. Schůzka se uskuteční v 11:00 na Pražském hradě.

Valachovou do funkce navrhl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) místo Marcela Chládka. Toho Zeman na žádost Sobotky odvolal v pátek. Úřad dočasně řídí ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Prezident se tradičně s kandidáty na ministerské křeslo schází.

Na setkání by se podle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka mělo diskutovat o představách Valachové o vedení ministerstva i o tom, jak chce navázat na práci svého předchůdce.

Valachová, která není členkou žádné strany, za svůj první úkol označila vyjednání vyššího rozpočtu. Hodlá pokračovat ve zvyšování platů učitelů i nepedagogických pracovníků a chce dokončit rozpracované reformy.

Sobotka po ní žádá, aby zajistila co nejhladší schválení novely vysokoškolského zákona, pokročila v oblasti začleňování handicapovaných dětí do běžných škol a připravila reformu financování regionálního školství. Měla by podle něj také zvýšit podporu technického a odborného školství. Očekává rovněž, že dokončí práce na koncepci financování sportu.

Chládek musel skončit v souvislosti s údajnou šikanou zaměstnanců úřadu. Ministr, který šikanu popírá, podle předsedy vlády už nesplňoval přísné nároky na výkon funkce.

 

Právě se děje

Další zprávy