reklama
 
 

Služební zákon a školství? Chládka může nahradit právnička

4. 6. 2015 13:52
Premiér Bohuslav Sobotka si do funkce ministryně školství podle všeho vybral Kateřinu Valachovou - osmatřicetiletou náměstkyni ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera.

Praha - Ministryní školství by mohla být celoživotní expertka na správní právo Kateřina Valachová.

Nynější náměstkyně ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera je hlavní favoritkou podle ČTK, a že má dobré šance post získat, potvrdily i zdroje HN a Aktuálně.cz.

Jiří Dienstbier se k jejímu případnému odchodu nechtěl vyjadřovat. Na dotaz, co by pro něj znamenal odchod klíčové náměstkyně, odpověděl pouze: "Všechno je řešitelné."

Valachová, která nyní nezvedá telefon a v minulých dnech se k případné nominaci nechtěla vyjadřovat, vystudovala Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Ve své závěrečné práci se věnovala problémům stavebního řádu.

Kateřina Valachová se narodila v roce 1976, mluví anglicky a německy. Krátce působila na brněnském magistrátu, v letech 2003 až 2012 pracovala v kanceláři ombudsmana - nejprve jako vedoucí analytického oddělení, pak jako šéfka právního odboru. Před nástupem do Dienstbierova týmu řídila legislativní odbor v Senátu.

Na Úřadu vlády dostala na starost hlavně přípravu zákona o státní službě, který začal platit od ledna 2015, podílela se také na výběru superúředníka, tedy náměstka ministra vnitra, který na chod vládní administrativy dohlíží. Tím se nedávno stal Josef Postránecký.

Z aparátu Úřadu vlády přímo do Sobotkova týmu naposledy zamířila nynější ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Tu si z místa šéfky sekce EU fondů loni na podzim vytáhl Andrej Babiš, když potřeboval nahradit Věru Jourovou, která odešla dělat eurokomisařku do Bruselu.

autor: Luboš Kreč | 4. 6. 2015 13:52

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama