Kandidát na ministra Ťok přivezl premiérovi domácí úkol

ČTK ČTK
15. 11. 2014 12:24
Premiér chtěl od kandidáta na ministra dopravy Dana Ťoka písemné odpovědi na devět otázek ohledně nejpalčivějších problémů dopravního resortu.
Dan Ťok.
Dan Ťok. | Foto: Petr Protivánek

Praha - Kandidát na ministra dopravy za hnutí ANO Dan Ťok přijel krátce před 11:30 na Úřad vlády a přivezl premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) odpovědi na otázky týkající se problematiky resortu a způsobu, jakým plánuje zabránit spekulacím o možném střetu zájmů. Ten může vyplývat ze skutečnosti, že Ťok až doposud vedl jednu z největších stavebních firem v Česku.

"Zdali se mi podařilo odpovědět na všechny otázky uspokojivě, musí posoudit premiér," řekl před schůzkou Ťok. Kromě vyřešení problému se střetem zájmů dostal dosavadní ředitel společnosti Skanska Ťok od předsedy vlády za úkol odpovědět na dalších devět otázek ohledně nejpalčivějších problémů dopravního resortu.

Mimo jiné jde o recept, jak vyřešit situaci ve špatně fungujícím Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které se v minulosti potýkalo s personální nestabilitou. Dále musí nastínit vlastní přístup k otevírání trhu s železniční dopravou, nebo způsob, jakým zajistí včasný výběr nového provozovatele mýtného systému.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 38 minutami

Výbuch v Afghánistánu zabil nejméně 30 vojáků

Nejméně 30 příslušníků ozbrojených sil přišlo dnes o život a dalších 24 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje. Mohutnou explozi vyvolala bomba nastražená v automobilu před vojenskou základnou.

Agentura AP informuje kromě útoku v Ghazní o dalším sebevražedném atentátu za pomoci bomby umístěné v automobilu na jihu země. Terčem se stal konvoj šéfa tamní provinční rady. AP píše s odkazem na mluvčího provincie o nejméně třech mrtvých a 21 zraněných včetně dětí. K žádnému z útoků se zatím nikdo nepřihlásil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy