Jihočeská policie pátrá po čtrnáctiletém chlapci. Nevrátil se z vycházky

ČTK ČTK
Aktualizováno 5. 3. 2017 20:18
Jihočeští policisté pátrají po čtrnáctiletém chlapci z Dětského diagnostického ústavu v Šindlových Dvorech na Českobudějovicku. V sobotu byl na vycházce u strýce, ze které se do zařízení nevrátil. ČTK to dnes řekl krajský policejní mluvčí Milan Bajcura. Pohřešovaný Štefan Gábor má trvalé bydliště v Písku. Chlapec je 170 centimetrů vysoký, hubené postavy, snědé pleti. Má husté černé obočí, široký nos, krátké černé vlasy. Na levé ucho je hluchý, na pravé nedoslýchavý, naslouchadla nenosí. Policie žádá každého, kdo by měl o chlapci informace, ať se obrátí na linku 158.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Policie ČR
 

Právě se děje

před 20 minutami

Japonská sonda se vzorky z asteroidu přistane příští týden

Kapsle se vzorky odebranými loni z asteroidu Rjugu japonskou sondou Hajabusa 2 se dostane na Zemi už koncem příštího týdne. V neděli 6. prosince časně ráno místního času přistane v jihoaustralské písečné poušti, napsal zpravodajský server ScienceAlert.

Hajabusa 2 se vydala na cestu k planetce ze základny na jihu Japonska začátkem prosince před šesti lety. Ke svému cíli dorazila v polovině roku 2018, po letu vesmírem trvajícím tři a půl roku. Na podzim téhož roku pak zahájila plnění záměru celého projektu - hledat stopy původu Sluneční soustavy.

Vědci podle webu ScienceAlert předpokládají, že kapsle se 100 miligramy materiálu z planetky přistane v poušti státu Jižní Austrálie mezi 03:30 a 04:30 místního času (17:30 a 18:30 SEČ). Na základně australského královského letectva ve městě Woomera se už více než týden na tento okamžik pilně připravují, především na pátrání po kapsli a na její následnou přepravu do Japonska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy