Děti občas musíte zavřít, vtipkoval moderátor o požáru v Rusku. Vyvodíme důsledky, zlobí se Nova

Barbora Němcová Barbora Němcová
27. 3. 2018 11:25
Nedělní požár obchodního a zábavního centra Zimňaja višňa si vyžádal nejméně 64 obětí, mezi nimi je i řada dětí, které se nemohly dostat z uzavřených kinosálů.
Lidé pokládají květiny a hračky k obchodnímu centru ve městě Kemerovo, kde požár zabil desítky lidí včetně dětí.
Lidé pokládají květiny a hračky k obchodnímu centru ve městě Kemerovo, kde požár zabil desítky lidí včetně dětí. | Foto: Reuters

Praha - V rozpacích odcházel mluvčí pražských hasičů Martin Kavka z úterního vysílání Snídaně s Novou, kde odpovídal na otázky moderátora Petra Říbala o požáru v ruském nákupním centru. Kavka popisoval i situaci, kdy se děti nemohly dostat z uzamčených kinosálů, kde nakonec zahynuly. 

Moderátor Říbal jej přerušil se slovy: "Máte děti? Tak někdy je musíte zavřít někam, aby byl klid. Ne, samozřejmě to zlehčuju, ale je to peklo."

Kavka na jeho slova ve vysílání nereagoval, ale zjevně ho zaskočila. "Já adekvátně zareagovat nestihl, bylo to nečekané a nevhodné," řekl pak Aktuálně.cz hasič.

Doplnil, že omluvu po moderátorovi požadovat nebude. "Já to nechci takhle hrotit," dodal s tím, že s moderátorem pak už jeho výroky neřešil.

Televize Nova Říbalův pokus o vtip označila za nevhodný. "Komentář Petra Říbala v dnešní Snídani s Novou považujeme za nevhodný a vyzněl bezohledně ke všem obětem požáru obchodního centra v Rusku," napsal ředitel zpravodajství TV Nova Kamil Houska s tím, že všem divákům a pozůstalým rodinám se televize omlouvá. "Pro Petra Říbala z toho vyvodíme důsledky," dodal Houska.

"Je mi to moc líto, byl to nešťastný výrok," řekl Aktuálně.cz Říbal.

Nedělní požár obchodního a zábavního centra Zimňaja višňa ve městě Kemerovo si vyžádal nejméně 64 obětí, mezi nimiž je i mnoho dětí. Příčiny požáru zatím nejsou jasné. Z dosavadních informací vyplývá, že byly vážně porušeny bezpečnostní předpisy. Evakuační východy byly uzamčeny, požární signalizaci vypnul pracovník soukromé ostrahy v okamžiku, kdy se sirény rozezněly, a v nákupním středisku byl použit vysoce hořlavý materiál.

Požár v nákupním centru v ruském Kemerovu skončil tragicky. Mezi oběťmi jsou desítky dětí. Zřítily se stropy kinosálů a téměř celá střecha centra. | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 26 minutami

Vedení Sněmovny a Senátu se shodla na tom, že volební novela zachová 14 krajů pro sněmovní volby a dvě vyšší hranice pro koalice ke vstupu do Sněmovny

Zdroj: ČTK
Další zprávy