Janoušek neuspěl s žádostí o prominutí trestu. Pokud se uzdraví, vrátí se do vězení

Marek Pokorný ČTK Marek Pokorný, ČTK
Aktualizováno 15. 8. 2018 11:08
Opilý Janoušek v roce 2012 úmyslně srazil autem ženu v pražské Michli.
Roman Janoušek
Roman Janoušek | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Pokud se podnikatel Roman Janoušek uzdraví, vrátí se do vězení. Rozhodl o tom Vrchní soud v Praze. Janoušek, který si odseděl zhruba čtvrtinu ze 4,5 roku vězení za úmyslné sražení Vietnamky a nyní má opakovaně přerušený výkon trestu kvůli zdravotním komplikacím po operaci hlavy, požádal počátkem roku o prominutí zbytku trestu, ale Městský soud v Praze mu nevyhověl.

Vrchní soud v Praze pak v úterý odmítl Janouškovo odvolání a prvoinstanční rozhodnutí potvrdil. Opilý Janoušek v roce 2012 úmyslně srazil autem ženu v pražské Michli. Původně čelil obžalobě z pokusu o vraždu, nakonec byl odsouzen za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky.

Podle justiční databáze o žádosti vrchní soud rozhodl v neveřejném zasedání v úterý, a to tak, že původní rozhodnutí soudu potvrdil. Janouškův právník Lukáš Trojan sdělil, že o usnesení vrchního soudu prozatím neobdržel žádné informace.

Janoušek v žádosti argumentoval zdravotními důvody. Nevyléčitelnou nemocí trpí i podle znalců, které oslovil městský soud. Už dříve si muž opakovaně stěžoval na komplikace po operacích hlavy. Poté, co mu byl trest ze zdravotních důvodů přerušen, se ve stanovený termín do vězení nevrátil a požádal o odpuštění zbytku odnětí svobody.

Pražský městský soud jeho žádosti nevyhověl s tím, že vývoj zdravotního stavu odsouzeného nelze předvídat s dostatečnou mírou spolehlivosti. Podle soudce tak stále existuje možnost, že by Janoušek mohl ve výkonu trestu odnětí svobody pokračovat, "byť za výrazně ztížených podmínek". Soud poukázal také na to, že lobbista zatím vykonal pouze menší část uloženého trestu.

Znalec Doleček dostal podmínku. Hrubě zmanipuloval posudek v Janouškův prospěch, rozhodl soud | Video: Tomáš Cetkovský
 

Právě se děje

Další zprávy