Někdo šíří lži o hospitalizaci prezidenta, tvrdí Ovčáček. Hrad podá trestní oznámení

Domácí Domácí
6. 2. 2018 17:43
Podle Ovčáčka se často objevuje informace, že byl prezident Miloš Zeman náhle hospitalizován. "Je to lež, její šíření už ale překročilo běžnou míru," uvedl mluvčí.
Foto: Ludvík Hradilek

PrahaHrad chce podat trestní oznámení na neznámého pachatele, který údajně šíří dezinformace o zdraví prezidenta. "Je to lež, její šíření už ale překročilo běžnou míru. Je to téma pro bezpečnostní složky," řekl Aktuálně.cz mluvčí Jiří Ovčáček. Podle něj se často objevuje informace, že byl prezident Miloš Zeman náhle hospitalizován.

Na policii se hradní úředníci chtějí obrátit příští týden. "Jsou to zcela konkrétní lži, které jsou opakovaně v totožné podobě účelově šířeny. Policie má své možnosti, jak se dobrat zdroje. Proto bude trestní oznámení podáno," oznámil mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

Nejedná se o první případ, kdy se Hrad kvůli zvěstem o Zemanově špatném zdravotním stavu obrací na policii. Policie začala stíhat například brněnského politika Svatopluka Bartíka, neboť na Facebook napsal, že je prezident Miloš Zeman vážně nemocný a zbývá mu pár měsíců života. Později se za zprávu omluvil.

O zdravotním stavu prezidenta republiky se vedly spekulace už během prezidentské volby. Kvůli neuropatii má Zeman problém s chůzí. Také trpí cukrovkou a výrazně zhubl v obličeji. Při delších projevech, jako například naposledy při jmenování soudců, se prezident zadýchával.

Jeho lékaři však ujišťují veřejnost, že je schopen pokračovat ve výkonu funkce. Bartíkovy informace, že má Zeman rakovinu, také popřeli na tiskové konferenci před prezidentskou volbou.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Požár haly na Bruntálsku způsobil škodu okolo 20 milionů korun

Škodu okolo 20 milionů korun způsobil v sobotu ráno v Bílčicích na Bruntálsku požár výrobní haly na zpracování dřeva. Podle hasičů před vypuknutím ohně budovou otřásl výbuch. Příčinu výbuchu i následného požáru zjišťují vyšetřovatelé. Událost se obešla bez zranění.

Hasiči se o výbuchu a následném požáru haly o velikosti 30 krát 15 metrů dozvěděli okolo 5. hodiny ráno. Na místě pak zasahovaly dvě desítky hasičů z šesti profesionálních a dobrovolných jednotek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy