Hasiči stále bojují s požárem skládky pneumatik u Borovan na Českobudějovicku

ČTK ČTK
Aktualizováno 4. 8. 2023 19:23
Hasiči stále bojují s požárem skládky pneumatik u Borovan na Českobudějovicku

Hasiči stále nekončí u zásahu po požáru skládky pneumatik ve firmě na jejich recyklaci v Borovanech na Českobudějovicku, který vypukl ve čtvrtek nad ránem a způsobil škodu 60 milionů korun. Práce budou pokračovat i v sobotu. Na místo dorazila speciální těžká technika z hasičského sboru z Hlučína z Moravskoslezského kraje, která pomáhá rozebírat zasaženou halu a vyvážet z ní materiál, řekl mluvčí jihočeských hasičů Vratislav Malý.

"Prostor, který požár zasáhl, je rozlehlý. Bude chvíli trvat, než se podaří dostat veškerý materiál z haly a prolít jej vodou," uvedl. Oheň zasáhl plochu v areálu firmy na rozloze více než 1,5 hektaru. Na skládce bylo 1500 tun pneumatik, v hale pak dalších 200 tun výrobku. V jednu chvíli u požáru zasahovalo 27 hasičských cisteren.

"Zásahem se nám podařilo výrazně snížit množství kouře, oproti včerejšku (čtvrtku) odhadem o 90 procent. Hasiči zasahují v dýchací technice, ale lidé mohou doma normálně otevírat okna a větrat. Nadýchání zplodin jim nehrozí," uvedl Malý.

Jde o druhý větší požár v rozmezí několika hodin ve stejné lokalitě. Od úterní noci do středy hasiči zasahovali u požáru haly a skladu s nářadím v Ledenicích na Českobudějovicku, kde plameny způsobily škodu 25 milionů korun. Obě lokality dělí vzdušnou čarou jen stovky metrů. Policie zatím nevidí souvislost mezi požáry. "Ale neznamená to nic konkrétního, stále se pracuje se všemi verzemi vzniku požárů," uvedl jihočeský policejní mluvčí Miroslav Šupík.

 

Právě se děje

Další zprávy