Babiš se Zemanem proberou kauzu Huawei. Připomeňte si, co se dosud v případu odehrálo

Václav Junek
28. 1. 2019 15:49
Premiér Andrej Babiš se v pondělí v podvečer sešel s hlavou státu Milošem Zemanem na zámku v Lánech. Na programu jejich setkání by kromě přípravy pravidelné schůzky ústavních činitelů k zahraniční politice mohlo být i jednání o kauze Huawei. Zeman sám avizoval, že by situaci kolem bezpečnostního varování před technologiemi čínských firem Huawei a ZTE rád prokonzultoval s premiérem. Připomeňte si, jak se česká linka kauzy Huawei vyvíjela.
Foto: Reuters

Vláda zadala analýzu rizik

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost zveřejnil začátkem ledna metodiku, podle níž lze při obměně komunikačních technologií zohlednit rizika plynoucí z používání systémů čínských firem Huawei a ZTE úřady už při zadávání veřejné zakázky.

Vláda zároveň správcům kritické infrastruktury uložila, aby provedli analýzu rizik užívání softwaru a hardwaru čínských společností. Kritická infrastruktura představuje sítě a služby nezbytné pro obyvatele státu, například komunikace či rozvody energií. Výzva se týká 160 státních i soukromých subjektů. Podrobnosti najdete zde.

 

Právě se děje

Další zprávy