Babiš se Zemanem proberou kauzu Huawei. Připomeňte si, co se dosud v případu odehrálo

Václav Junek
28. 1. 2019 15:49
Premiér Andrej Babiš se v pondělí v podvečer sešel s hlavou státu Milošem Zemanem na zámku v Lánech. Na programu jejich setkání by kromě přípravy pravidelné schůzky ústavních činitelů k zahraniční politice mohlo být i jednání o kauze Huawei. Zeman sám avizoval, že by situaci kolem bezpečnostního varování před technologiemi čínských firem Huawei a ZTE rád prokonzultoval s premiérem. Připomeňte si, jak se česká linka kauzy Huawei vyvíjela.
Předseda české vlády Andrej Babiš se setkal s čínským velvyslancem Zhangem Jianminem. (23. prosince 2018)
Předseda české vlády Andrej Babiš se setkal s čínským velvyslancem Zhangem Jianminem. (23. prosince 2018) | Foto: Velvyslanectví Čínské lidové republiky

Premiérova schůzka s čínským velvyslancem

Premiér Babiš se na základě varování NÚKIB před svátky sešel s čínským velvyslancem Čang Ťien-minem. Na jednání za zavřenými dveřmi premiér uvedl, že vyjádření úřadu není stanoviskem vlády.

Čínská ambasáda po jednání vydala prohlášení, že varování NÚKIB se "nezakládá na skutečnosti", ale bere v potaz snahu české vlády o nápravu chyb. Podle Babiše vláda nikterak nepochybila, neboť ještě záležitost neuzavřela. Více podrobností zde.

 

Právě se děje

Další zprávy