Foto: Prahou projely stovky aut zesměšňujících Babiše, jeho vládnutí a kauzy

Foto: Prahou projely stovky aut zesměšňujících Babiše, jeho vládnutí a kauzy
Na pražském Strahově se o sobotním poledni sjeli lidé s vyzdobenými auty.
Spojujícím motivem byla kritika Andreje Babiše a jeho vlády.
Aut dorazilo zhruba na tři sta.
Akci svolal spolek Milion chvilek demokracie.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
13. 2. 2021 18:58
Hlavním městem projela o sobotním odpoledni kolona zhruba tří stovek alegorický vozů, satiricky kritizujících Andreje Babiš a jeho řízení státu. "Masopust je období nejen veselých oslav, ale také ironického zesměšnění mocných. A tak chceme touto jízdou vyjádřit svůj protest a obavy," řekl k akci Benjamin Roll, předseda pořadatelského spolku Milion chvilek demokracie.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy