Diskuse ke galerii: Foto: Mlčení znamená souhlas, křičeli odpůrci proti Okamurově sjezdu s evropskými ultranacionalisty

Foto: Mlčení znamená souhlas, křičeli odpůrci proti Okamurově sjezdu s evropskými ultranacionalisty "V době rostoucího rasově motivovaného násilí není možné stát stranou," vyzývali na demonstraci zástupci různých levicových hnutí (vyjma komunistického). Akce byla zaměřená proti mezinárodní konferenci nacionalistů pořádanou Okamurovou SPD a proti podněcování strachu a xenofobie. "V této situaci mlčení znamená souhlas," tvrdí demonstranti. SPD sjezd svolala na tento víkend. Místopředseda sněmovny na něj pozval zahraniční ultranacionalisty v čele s neúspěšnou francouzskou prezidentskou kandidátkou Marine Le Penovou a nizozemským politicky zavedeným extrémistou Geertem Wildersem. Většinu hostů sjezdu spojuje odpor proti cizím občanům jejich států, Evropské unii a povětšinou obliba Ruska.

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor odstraní z diskuse na Aktuálně.cz. Při opakovaném porušení kodexu Vám administrátor může zablokovat možnost přispívat do diskusí na Aktuálně.cz. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz.

Právě se děje

před 1 hodinou

Výjimku z nošení roušek dostanou děti do 2 let a řidiči, kteří jsou v autě sami

Zákaz vycházení bez pokrývky nosu a úst, který platí od 19. března, se nově nebude vztahovat na děti do dvou let věku a řidiče, kteří jsou v motorovém vozidle sami. Na dnešním zasedání toto usnesení schválila vláda, informoval na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Podle ministra výjimka vznikla po konzultaci s odborníky. Poměrně dlouho se diskutovala smysluplnost nošení v roušky v takových případech, uvedl Vojtěch.

Zdroj: ČTK
Další zprávy