Foto: Mlčení znamená souhlas, křičeli odpůrci proti Okamurově sjezdu s evropskými ultranacionalisty

Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
16. 12. 2017 1:06
"V době rostoucího rasově motivovaného násilí není možné stát stranou," vyzývali na demonstraci zástupci různých levicových hnutí (vyjma komunistického). Akce byla zaměřená proti mezinárodní konferenci nacionalistů pořádanou Okamurovou SPD a proti podněcování strachu a xenofobie. "V této situaci mlčení znamená souhlas," tvrdí demonstranti. SPD sjezd svolala na tento víkend. Místopředseda sněmovny na něj pozval zahraniční ultranacionalisty v čele s neúspěšnou francouzskou prezidentskou kandidátkou Marine Le Penovou a nizozemským politicky zavedeným extrémistou Geertem Wildersem. Většinu hostů sjezdu spojuje odpor proti cizím občanům jejich států, Evropské unii a povětšinou obliba Ruska.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 9 minutami

Při požáru budovy ve Štrasburku zahynulo pět lidí, sedm dalších je zraněných

Při požáru obytné budovy ve Štrasburku na severovýchodě Francie zahynulo v noci pět lidí a dalších sedm jich utrpělo zranění. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní hasiče. Příčina neštěstí zatím není známa, úřady ale nevyloučily závadu na rozvodech elektřiny.

Požár ve čtvrti u hlavního nádraží si vyžádal životy tří mužů ve věku od 30 do 45 let a dvou žen, jedné 25leté a jedné asi 70leté. Podle regionálního listu DNA se podařilo hasičům z budovy dostat 23 lidí bez zranění. Většina z nich našla přístřeší v jedné ze školních tělocvičen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy