Foto: "Příště zaplníme Václavák, Staromák už nestačí." Protesty proti Benešové sílí

Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
13. 5. 2019 22:55
Demonstrace žádající rezignaci ministryně spravedlnosti Marie Benešové trvají už třetí týden a stále narůstají. Stejně jako v posledních dvou týdnech zaplnily Staroměstské náměstí, na kterém byly znovu slyšet i výzvy k odstoupení premiéra Andreje Babiše, který ji do funkci za hnutí ANO navrhl. Organizátoři slibují, že pokud vláda jejich požadavky nesplní, vyrazí příští týden na Václavské náměstí, to Staroměstské už podle nich svou kapacitou stačit nebude. Protesty se konaly i v dalších více než 130 obcích a městech.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Další zprávy