Foto: Justici nedáme, křičel dav na Staroměstském náměstí. Demonstrantů přibylo

Podívejte se, jak vypadala už druhá a početnější demonstrace proti Marii Benešové a premiérovi Andreji Babišovi.
Tentokrát v ještě větším počtu než minulé pondělí.
Volají po demisi ministryně spravedlnosti Marii Benešové a také po zárukách, že "dokud se Andrej Babiš neočistí před soudem, nedojde ke změnám na Vrchním a Nejvyšším státním zastupitelství." Někteří žádají i víc.
Marie Benešová, někdejší nejvyšší státní zástupkyně a advokátka, je známá svými sympatiemi vůči Andreji Babišovi a Miloši Zemanovi. Vypracovala také analýzu pro někdejšího ministra spravedlnosti Jana Kněžínka, z níž údajně vyplývá, že si lze v Česku objednat trestní stíhání. Andrej Babiš si ji následně vybral za ministryni spravedlnosti, když Kněžínek den po obvinění Babiše v kauze okolo Čapího hnízda rezignoval.
...
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
6. 5. 2019 22:47
Po týdnu se znovu sešli lidé na Staroměstském náměstí v Praze na demonstraci proti Marii Benešové a Andreji Babišovi. Dav požadoval především demisi ministryně spravedlnosti a záruky, že premiér a jeho vláda nebudou zasahovat do justice a nebudou vytvářet tlak na soudy, policii a státní zástupce. Oproti protestu před týdnem zaplnilo Staroměstské náměstí více lidí, organizátoři tvrdí jich odhadují na dvacet tisíc. Další protestovali i jinde v Česku.
 

Právě se děje

Další zprávy