Foto: Justici nedáme, křičel dav na Staroměstském náměstí. Demonstrantů přibylo

Podívejte se, jak vypadala už druhá a početnější demonstrace proti Marii Benešové a premiérovi Andreji Babišovi.
Tentokrát v ještě větším počtu než minulé pondělí.
Volají po demisi ministryně spravedlnosti Marii Benešové a také po zárukách, že "dokud se Andrej Babiš neočistí před soudem, nedojde ke změnám na Vrchním a Nejvyšším státním zastupitelství." Někteří žádají i víc.
Marie Benešová, někdejší nejvyšší státní zástupkyně a advokátka, je známá svými sympatiemi vůči Andreji Babišovi a Miloši Zemanovi. Vypracovala také analýzu pro někdejšího ministra spravedlnosti Jana Kněžínka, z níž údajně vyplývá, že si lze v Česku objednat trestní stíhání. Andrej Babiš si ji následně vybral za ministryni spravedlnosti, když Kněžínek den po obvinění Babiše v kauze okolo Čapího hnízda rezignoval.
...
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
6. 5. 2019 22:47
Po týdnu se znovu sešli lidé na Staroměstském náměstí v Praze na demonstraci proti Marii Benešové a Andreji Babišovi. Dav požadoval především demisi ministryně spravedlnosti a záruky, že premiér a jeho vláda nebudou zasahovat do justice a nebudou vytvářet tlak na soudy, policii a státní zástupce. Oproti protestu před týdnem zaplnilo Staroměstské náměstí více lidí, organizátoři tvrdí jich odhadují na dvacet tisíc. Další protestovali i jinde v Česku.
 

Právě se děje

před 33 minutami

Češi odvedli při vyšetřování výbuchu ve Vrběticích dobrou práci, tvrdí bývalý šéf britské rozvědky MI6

České bezpečnostní složky odvedly dobrou práci při vyšetřování výbuchu muničního areálu ve Vrběticích, který česká vláda v sobotu připsala agentům ruské tajné služby GRU. Podle britského deníku Daily Mail to uvedl bývalý ředitel britské rozvědky MI6 John Sawers.

"Nemělo by být překvapením, že ruské tajné služby působí po celé Evropě a myslím, že Češi si to poskládali dohromady velice dobře," řekl podle deníku Sawers v rozhovoru s vysílací společností BBC. "Celé to nese rukopis ruské zpravodajské operace a myslím, že Češi mají ty dva lidi, kteří se pokusili zavraždit (dvojitého agenta) Sergeje Skripala v Salisbury. Myslím, že proti nim mají pádné důkazy."

"V roce 2014 zásobovali (Češi) zbraněmi ukrajinskou armádu a Rusové měli zájem tomu zabránit, takže ruská vojenská rozvědka (GRU) vyhodila do povětří muniční sklad v České republice a o rok později otrávila bulharského prostředníka," řekl Sawers, který vedl britskou špionáž v letech 2009 až 2014.

Podle něj evropské státy vědí odhadem o pouhé desetině "agresivních" aktivit ruských tajných služeb na svém území.

Zdroj: ČTK
Další zprávy