Foto: Justici nedáme, křičel dav na Staroměstském náměstí. Demonstrantů přibylo

Podívejte se, jak vypadala už druhá a početnější demonstrace proti Marii Benešové a premiérovi Andreji Babišovi.
Tentokrát v ještě větším počtu než minulé pondělí.
Volají po demisi ministryně spravedlnosti Marii Benešové a také po zárukách, že "dokud se Andrej Babiš neočistí před soudem, nedojde ke změnám na Vrchním a Nejvyšším státním zastupitelství." Někteří žádají i víc.
Marie Benešová, někdejší nejvyšší státní zástupkyně a advokátka, je známá svými sympatiemi vůči Andreji Babišovi a Miloši Zemanovi. Vypracovala také analýzu pro někdejšího ministra spravedlnosti Jana Kněžínka, z níž údajně vyplývá, že si lze v Česku objednat trestní stíhání. Andrej Babiš si ji následně vybral za ministryni spravedlnosti, když Kněžínek den po obvinění Babiše v kauze okolo Čapího hnízda rezignoval.
...
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
6. 5. 2019 22:47
Po týdnu se znovu sešli lidé na Staroměstském náměstí v Praze na demonstraci proti Marii Benešové a Andreji Babišovi. Dav požadoval především demisi ministryně spravedlnosti a záruky, že premiér a jeho vláda nebudou zasahovat do justice a nebudou vytvářet tlak na soudy, policii a státní zástupce. Oproti protestu před týdnem zaplnilo Staroměstské náměstí více lidí, organizátoři tvrdí jich odhadují na dvacet tisíc. Další protestovali i jinde v Česku.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 27 minutami

Policisté zadrželi muže, který měl v Kutné Hoře pobodat svou partnerku a matku. Jedna žena útok nepřežila

Kriminalisté dopadli osmadvacetiletého muže, který podle nich v sobotu večer v Kutné Hoře pobodal svou třiatřicetiletou partnerku a její matku. Partnerka skončila v nemocnici, třiašedesátiletá matka útok nepřežila. Podezřelý po činu utekl, policisté po něm pátrali. V neděli dopoledne ho zadrželi nedaleko Kutné Hory, řekla policejní mluvčí Markéta Johnová.

"Muž byl vypátrán před 11:00 policisty nedaleko Kutné Hory. Byl zadržen a převezen na služebnu k provedení všech úkonů," uvedla Johnová. Podezřelému podle ní hrozí až 20 let nebo až výjimečný trest.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

V klubu v Jižní Karolíně se střílelo, zraněno bylo nejméně 12 lidí

Nejméně 12 zraněných si vyžádala střelba v nočním klubu v Jižní Karolíně ve Spojených státech. Informoval o tom úřad šerifa, napsala agentura AP. Motiv oznámen nebyl a stejně tak zatím nebyly zveřejněny informace, zda policie někoho zadržela.

Incident se stal nad ránem v Greenville na severu Jižní Karolíny. Zasahující příslušník bezpečnostních sborů, který si události povšiml, musel přivolat posily, neboť v klubu se odehrávala přestřelka.

Zdroj: ČTK
Další zprávy