Fischer: Splacení dluhů za kampaň je na dobré cestě

Domácí ČTK Domácí, ČTK
18. 2. 2013 14:35
Řekl to po schůzce s Milošem Zemanem. Za předvolební kampaň dluží až 8 milionů korun
Jan Fischer před volbami.
Jan Fischer před volbami. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Uhrazení dluhů za předvolební kampaň v prezidentské volbě je podle Jana Fischera na dobré cestě.

Neúspěšný kandidát to řekl bezprostředně po své schůzce s Milošem Zemanem.

Na zaplacení faktur Fischerovi údajně chybí až osm milionů korun. Rozhádal se totiž se svým největším mecenášem, podnikatelem Tomášem Chrenkem, který mu slíbil na kampaň další peníze, ale později si to rozmyslel.

K vyrovnání dluhů ale podle Fischera už brzy dojde. "Já jsem vždycky zvyklý uhrazovat svoje dluhy všechny. Takže to bude mít nějaký proces, nějaký řád, ale určitě budu schopen těm závazkům dostát," řekl.

O svých dluzích mluvil Fischer s novináři po svém odchodu ze Zemanovy pražské kanceláře, kam mu přišel pogratulovat k jeho vítězství v přímé volbě prezidenta.

Do Zemanovy hradčanské kanceláře dorazil Fischer i se svou manželkou Danou. "Mluvili jsme o tématech společenských. Samozřejmě jsme se dotkli české politiky. Tak jak to bývá mezi lidmi, kteří se znají možná 30 let," řekl novinářům po jednání Fischer.

Od Zemana prý nedostal nabídku ke spolupráci ani k případnému nástupu na velvyslanecký post, o němž se v médiích spekulovalo. "Ne, to nebylo o nabídkách. To nebyl rozhovor tohohle typu," řekl Fischer. O své další budoucnosti chce přemýšlet na dovolené. Varianty podle něj pokrývají obchodní sféru, státní službu i veřejný sektor.

Podporou Zemana Fischer překvapil

Fischer před druhým kolem voleb podpořil Zemanovu prezidentskou kandidaturu. Překvapil tím řadu svých blízkých spolupracovníků, kteří po jeho porážce v prvním kole preferovali Schwarzenberga.

Podle pondělního vydání Lidových novin by se Fischer mohl stát lídrem politického hnutí ANO 2011, které založil miliardář Andrej Babiš. Babiš hledá výraznou osobnost, která by mu v čele strany pomohla k volebnímu úspěchu, uvedl list. Fischer to však v pondělí popřel. Babiš mu prý ani nenabídl, že by za něj splatil část dluhu za předvolební kampaň, odpověděl na novinářský dotaz.

Zeman po týdenním odpočinku na Vysočině začal v pondělí opět úřadovat v Praze. Krátce předtím, než jeho kancelář opustil Fischer, dorazil k jednání s budoucí hlavou státu předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD).

 

Právě se děje

před 26 minutami

Španělské státní dráhy Renfe Operadora jednají o převzetí podílu 50 procent ve společnosti Leo Express. Informoval o tom list El País

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze. Podle soudce Edsona Fachina případ nespadal do kompetence soudu ve městě Curitiba, který rozsudek vynesl, napsala agentura Reuters. Soudce proto nařídil, aby se případem znovu zabýval federální soud v Brasílii. Proti rozhodnutí se státní zástupce odvolá. Lula obvinění z úplatkářství dlouhodobě odmítá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy