Emoce voleb v obrazech: Babišův triumf, Sobotkovo zklamání. Tak se měnily tváře volebního maratonu

Veselí v ANO: Co to ten Kalousek říká?
Po sobotní druhé hodině, kdy se uzavřely volební místnosti, se ve štábu ANO objevila exministryně spravedlnosti Helena Válková. Posléze postoupila do druhého kola senátních voleb v Praze 11.
Novináři se sesypali na ministra obrany Martina Stropnického.
Stejná doba, jiné místo: do volebního štábu ČSSD přichází premiér Bohuslav Sobotka.
Vlastimilu Harapesovi z ANO koláčky zhořkly, v senátních volbách propadl.
Foto: Matej Slávik
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
8. 10. 2016 20:32
Podívejte se, jak sobotní sčítání a vyhlašování volebních výsledků prožívali zástupci největších kandidujících stran.
 

Právě se děje

před 7 minutami

Úrokové sazby hypoték stouply v květnu počtvrté v řadě, ukázal index

Úrokové sazby hypoték míří čtvrtý měsíc v řadě vzhůru. Vyplývá to z výsledků Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů, podle kterého v květnu vzrostly průměrné sazby na 2,15 procenta z dubnových 2,12 procenta. Hranici dvou procent překročily v březnu.

Odborníci očekávají, že ke konci roku se sazby mohou vyšplhat až ke třem procentům. V důsledku rostoucích cen nemovitostí současně roste i průměrná cena hypotéky, která aktuálně dosahuje 2,925.582 Kč. Před dvěma lety přitom byla o 30 procent níže.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Summit NATO vyjádří Česku solidaritu ve sporu s Ruskem, řekl ministr Kulhánek

Lídři zemí Severoatlantické aliance na pondělním summitu v Bruselu vyjádří solidaritu České republice v diplomatické při s Ruskem, kterou vyvolala kauza Vrbětice. Českým novinářům to před odpoledním jednáním řekl ministr zahraničí Jakub Kulhánek. Společná reakce na agresivní chování Moskvy ke spojeneckým i partnerským zemím bude jedním z důležitých témat dnešní schůzky aliančních prezidentů a premiérů.

Státy NATO již Česku vyslovily podporu krátce po dubnovém zveřejnění závěrů českých tajných služeb o účasti ruské vojenské rozvědky GRU na výbuchu muničního skladu ve Vrběticích v roce 2014. Nyní se podle Kulhánka k útoku a následné diplomatické roztržce vyjádří i političtí vůdci spojeneckých zemí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy