Dva policisté chybovali při vyšetřování únosu Babiše juniora, dostali kázeňský trest

ČTK ČTK
20. 8. 2019 10:26
Dva policisté byli kázeňsky potrestáni za chybu v kauze údajného únose syna premiéra Andreje Babiše. Trest dostal policista, který oznámení o únosu odložil, i jeho nadřízený. Oba zůstávají ve službě, podle policie jejich chyba neměla vliv na vyšetřování.
Fotografie Andreje Babiše ml. z jeho pobytu na Krymu, které uveřejnil server Novinky.cz a jež sdílel na své facebookové stránce premiér Andrej Babiš.
Fotografie Andreje Babiše ml. z jeho pobytu na Krymu, které uveřejnil server Novinky.cz a jež sdílel na své facebookové stránce premiér Andrej Babiš. | Foto: Facebook Andreje Babiše

Státní zástupce neshledal v jednání policistů podezření z trestného činu, ale bylo s nimi zahájeno kázeňské řízení. "Nadřízený policistů s kázeňskou pravomocí toto řízení ukončil a konstatoval pochybení dvou policistů," sdělil mluvčí policie Jan Daněk.

Jeden z nich podle něj udělal administrativní chybu. "Druhým potrestaným byl nadřízený tohoto kriminalisty, který toto pochybení při kontrole práce svého podřízeného nezjistil," doplnil Daněk. Jak byli potrestáni, nelze podle něj kvůli zákonu o služebním poměru upřesnit. Policisté dál zůstávají ve službě. Případ únosu policie později znovu otevřela a zabývá se jím.

"Otec potřeboval, abych zmizel"

Andrej Babiš mladší poslal policii v roce 2018 e-mail. "Byl jsem unesen na Krym. Teď se nacházím na Ukrajině u své přítelkyně. Čeká mne nedobrovolný psychiatrický zákrok. Můj otec potřeboval, abych zmizel po čas kauzy Čapí hnízdo," stálo ve zprávě.

Policie ho přesto osobně nekontaktovala ani ho nezačala hledat. Premiér Andrej Babiš v minulosti několikrát popřel, že by byl syn unesen. Podle něj syn trpí schizofrenií, musí se léčit a být pod dohledem.

Připravujeme podrobnosti.

 

Právě se děje

Další zprávy