Drábkovy tendry: Policie prověřuje tok peněz do TOP 09

Sabina Slonková
4. 10. 2012 6:30
Zatčení Vladimíra Šišky se dotýká vládní TOP 09 nebezpečněji, než se zatím zdálo
Ministr práce v rezignaci Jaromír Drábek.
Ministr práce v rezignaci Jaromír Drábek. | Foto: Reuters

Insider - Zatčení náměstka z ministerstva práce a sociálních věcí Vladimíra Šišky se dotýká vládní TOP 09 mnohem nebezpečněji, než se zatím zdálo.

Nejde jen o to, že dovedlo ministra práce Jaromíra Drábka k rezignaci. Protikorupční policie nadto podle zjištění deníku Insider prověřuje informace, že peníze z miliardových zakázek na ministerstvu práce a sociálních věcí mohly plynout na financování této koaliční strany.

"Taková informace je skutečně k dispozici, nyní se prověřuje," uvedl bez bližších podrobností zdroj obeznámený s vyšetřováním na MPSV.

Zakázka, kvůli níž byl Šiška spolu se šéfem IT odboru ministerstva zatčen a nakonec i skončil ve vazbě, tu přitom nehraje přímou roli. Policie má totiž na stole více podezřelých tendrů z ministerstva práce. Vesměs jde o zakázky, které měl pod palcem právě první náměstek ministra Jaromíra Drábka.

Protikorupční policie odmítá tento směr vyšetřování oficiálně komentovat, na přímý dotaz Insideru jej nicméně nevyloučila. "Nebudeme specifikovat, jakými směry se při prověřování či vyšetřování našich případů zabýváme," tlumočil stanovisko ředitele služby mluvčí Jaroslav Ibehej.

Lídr vládní TOP 09 Karel Schwarzenberg pro Insider striktně popřel, že by jeho strana někdy byla z veřejných zakázek spravovaných partajním ministrem financována. "Vylučuji to! Vylučuji!" prohlásil Schwarzenberg.

Čtěte další podrobnosti v čerstvém vydání placeného deníku Insider:
Co všechno ví policie a jaké zakázky kvůli TOP 09 zkoumá?

 

Právě se děje

Další zprávy