Dopravní armageddon v Praze očima Ludvíka Hradilka

Dopravní armageddon v Praze očima Ludvíka Hradilka
Karlovo náměstí. Pod ním začali vytrhávat koleje.
Demonstrace pracovního nasazení.
Na zastávce, kde nic dva měsíce nepojede, trpělivě čekají cestující.
Když se nebojíte, je lepší jezdit na kole.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
6. 7. 2010 17:30

Praha - Jako každý rok se o prázdninách opravují tramvajové koleje.

K dlouhodobým výlukám kvůli tunelu Blanka přibyly tři další.

Podívejte se na Karlovo náměstí, k Andělu a do Dejvic.

V letošním předvolebním létě si cestující užije.

Přeji vám, ať tam nemusíte jezdit.

Čtěte také: Z Prahy se stane velká objížďka. Tramvaje čekají výluky

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 44 minutami

Policisté na hranicích se Slovenskem zadrželi 240 migrantů a tři převaděče

Policisté od sobotního rána prověřili za 24 hodin na hranicích se Slovenskem 18 781 lidí, zadrželi 240 migrantů a tři převaděče. Vstup odepřeli 31 lidem, zpět na Slovensko vrátili 30 lidí. Policie to v neděli uvedla na Twitteru. Kontroly začaly o půlnoci ze středy na čtvrtek kvůli vysokému počtu uprchlíků, hlavně Syřanů, kteří přes Česko přecházejí do Německa a Rakouska.

V sobotu ráno havaroval na kraji Břeclavi převaděč s dodávkou, v níž převážel 29 utečenců ze Sýrie. Předtím se pokoušel ujet policii. Při nehodě se zranilo 21 lidí, bylo mezi nimi i pět dětí. Převaděč, který nehodu způsobil, vyvázl za volantem bez zranění.

Od zahájení kontrol do pátečního rána policie prověřila 23 521 lidí, zadržela 364 migrantů a 23 převaděčů, vstup odepřela 176 lidem, převážně ze Sýrie. Téměř tři desítky bývalých hraničních přechodů se Slovenskem i tzv. zelenou státní hranici budou stovky policistů hlídat minimálně deset dnů.

O dočasném zavedení kontrol rozhodla vláda v pondělí. Od začátku letošního roku zajistili policisté na území republiky téměř 12 tisíc migrantů, což výrazně překračuje čísla z roku 2015, kdy v Evropě vrcholila migrační krize. Zadrželi také 125 převaděčů, zatímco v minulých letech šlo řádově o jednotky či nižší desítky případů ročně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy