Doprava v Krkonoších zkolabovala. Turisté si při příjezdu počkali až v jedenáctikilometrové koloně

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 6. 7. 2017 17:03
Doprava do hlavních středisek východních Krkonoš - Pece pod Sněžkou a Janských Lázní ve čtvrtek kolem poledne zkolabovala. Až jedenáctikilometrové kolony aut turistů se ve směru od Svobody nad Úpou, Čisté v Krkonoších i Černého Dolu utvořily na příjezdech k lanové dráze na Sněžku a k nové atrakci Stezka korunami stromů u Janských Lázní. Svátečního dne a pěkného počasí využily tisíce lidí. Parkoviště se během dopoledne zaplnila. Silnici na příjezdu do Pece pod Sněžkou policie ve Velké Úpě kvůli velkému náporu aut uzavřela. "Turistům doporučujeme odstavit auto například v Maršově či ve Svobodě nad Úpou a dál pokračovat autobusem," uvedla mluvčí trutnovské policie Šárka Pižlová.
Stezka korunami stromů. Ilustrační foto.
Stezka korunami stromů. Ilustrační foto. | Foto: Stezka korunami stromů

Pec pod Sněžkou - Doprava do hlavních středisek východních Krkonoš - Pece pod Sněžkou a Janských Lázní dnes kolem poledne zkolabovala. Mnohakilometrové kolony aut turistů se utvořily na příjezdech k lanové dráze na Sněžku a k nové atrakci Stezka korunami stromů u Janských Lázní. Parkoviště se během dopoledne zaplnila. Situace se postupně zklidnila během odpoledne, kdy se přijíždějící auta podařilo za pomoci policie zaparkovat. ČTK to řekla mluvčí trutnovské policie Šárka Pižlová.

Svátečního dne a pěkného počasí využily k návštěvě Krkonoš tisíce lidí. Silnici na příjezdu do Pece pod Sněžkou policie ve Velké Úpě kvůli velkému náporu aut uzavřela. "Turistům doporučujeme odstavit auto například v Maršově či ve Svobodě nad Úpou a dál pokračovat autobusem," uvedla Pižlová. Policie na řízení dopravy do Janských Lázní a Pece pod Sněžkou dnes musela nasadit asi deset lidí, pomáhali i strážníci městské policie z Trutnova.

Na příjezdech ke Stezce korunami stromů, otevřené před několika dny, se vytvořily kolony aut ve směru od Svobody nad Úpou i z opačného směru od Čisté v Krkonoších a Černého Dolu. Délku úseku s kolonami policie odhadla na 11 kilometrů.

"Problémem je to, že lidé nenechávají auta na centrálním parkovišti u kabinové lanovky na Černou horu nebo na parkovišti u Lesního Domu, ale snaží se zaparkovat na parkovišti přímo u stezky," řekla Pižlová. Z centrálního parkoviště trvá cesta pěšky ke stezce deset až 15 minut.

"Problémy s dopravou usilovně řešíme. Posílíme lidi, kteří budou dopravu odklánět na záchytná parkoviště u Lesního Domu, v Černém Dole a ve Svobodě nad Úpou. Posílíme svozové autobusové linky," řekl mluvčí stezky Jakub Koutek.

Stezka korunami stromů byla otevřena v neděli a denní návštěvnost se podle Koutka zatím pohybuje od 4000 do 4500 lidí. Návštěvnost je podle něj nad očekáváním, pomohly k tomu volné sváteční dny a pěkné počasí. Průměrná návštěva stezky trvá asi 1,5 hodiny. "Na stezce se lidé rozprostřou, není tam hlava na hlavě," řekl Koutek.

Lanovka na Sněžku patří k hlavním atrakcím Krkonoš desítky let a za pěkného počasí v hlavní sezoně si lidé na jízdu musejí počkat i několik hodin. Investoři Stezky korunami stromů očekávají, že se stezka k hlavním atrakcím Krkonoš zařadí. Počítají, že by ji ročně mohlo navštívit zhruba 200 000 lidí. Stezka návštěvníky zavádí i do podzemí, její celková délka je 1511 metrů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Pirát Marcel Kolaja byl zvolen kvestorem Evropského parlamentu

Pirátský europoslanec Marcel Kolaja, který je členem evropské frakce zelených, byl zvolen kvestorem Evropského parlamentu (EP). Ve druhém kole získal 344 hlasů z 668 platných. Kolaja byl v první polovině pětiletého volebního období místopředsedou EP, z obhajoby funkce ale ve středu "z taktických důvodů" po druhém kole odstoupil.

Pět kvestorů spolu s předsedou a 14 místopředsedy tvoří vedení EP. Kvestoři jsou většinou pověřeni administrativními a finančními záležitostmi týkajícími se přímo poslanců a chodu parlamentu, jsou členy předsednictva s poradním hlasem.

Ve středu si EP zvolil za předsedkyni maltskou lidoveckou političku Robertu Metsolaovou. Post místopředsedkyně obhájila Češka Dita Charanzová, zvolená za hnutí ANO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy