Dívka urazila učitelku na Facebooku, trestu neušla

Veronika Lehovcová Suchá Veronika Lehovcová Suchá
9. 3. 2010 14:30
Za porušení školního řádu dívka dostala ředitelskou důtku
Foto: Jan Langer

Praha - Móda nadávat učitelům na sociální síti Facebook se nevyplatila třináctileté dívce z gymnázia v Hořovicích. Školu na vulgarismy ve facebookové diskusi upozornil anonym, teď přišel trest v podobě ředitelské důtky.

Redakce Aktuálně.cz o hořovickém případu informovala v únoru: Dívka z tercie založila na Facebooku skupinu s názvem Anti... a příjmení nenáviděné učitelky. Přidala fotku učitelky, kterou pořídila mobilem ve třídě, v diskusi ji pod vlastním jménem vulgárně urážela.

"Přátelé" z Facebooku si to nenechali pro sebe. Věc vyšetřovala škola, mluvilo se o podmínečném vyloučení.

"Rozhodli jsme se pro ředitelskou důtku, protože to podle nás bylo porušení školního řádu," řekl ředitel Gymnázia Václava Hraběte v Hořovicích Jan Vlček. "Škola přece musí vychovávat i v tom, že pokud je nějaký problém, má se přijít a řešit ho normálně a ne někoho urážet na internetu," myslí si.

S trestem podle jeho slov souhlasí dívka i její rodiče.

"Byli až vzácně vstřícní. Souhlasili a s dívkou si o všem promluvili," dodal Vlček. Na gymnáziu i kvůli tomuto incidentu zorganizoval besedu, která se týkala i nebezpečí internetu.

Reportéři Aktuálně.cz školu navštívili a měli možnost s dívkou mluvit. Mrzí jí, co se stalo a zjistila, že mluvit s kamarády není to samé, jako psát si s "přáteli" na Facebooku.

"Hrozně mě překvapilo, že to na mě někdo řekl. V té skupině byli jenom moji kamarádi," diví se studentka hořovického gymnázia.

Hořovické gymnázium zatím žádný další podobný případ řešit nemuselo. "Jenže podobných stránek nebo diskusí mohou být stovky, ale škola se o nich nikdy nedozví."

 

Právě se děje

Další zprávy