Mladík zatčen kvůli rasismu na Facebooku, web jede dál

Zpravodajská směna
25. 2. 2010 20:41
Policie se snaží dát najevo, že nehodlá ignorovat ani virtuální sítě
Nástěnka rasistické facebookové skupiny
Nástěnka rasistické facebookové skupiny | Foto: Aktuálně.cz

Přerov - Pro devatenáctiletého autora facebookové skupiny, pojmenované "Přerov proti cigánům" si přišla policie.

Zatčení je dalším ze série represivních zásahů v rámci tvrdšího tlaku na ultranacionalisty. Policii k akci vyprovokoval nesnášenlivý a násilnický obsah stránek, zarámovaných jednoznačným popiskem "Nejste u nas vitani".

Jak upozornila Nova, v době policejního zásahu měla skupina na Facebooku 248 členů.

A i když měla být po policejním zásahu zrušena, redakci Aktuálně.cz se ještě ve čtvrtek před 20 hodinou podařilo skupinu na českém Facebooku stále najít.

Byla dostupná a pozdě večer dál čítala přes 230 příznivců.

Nova uvedla, že podle jejích informací je s největší pravděpodobností zakladatelem skupiny Karel Troják, který se veřejně hlásí k nedávno zrušené Dělnické straně. Tuto informaci se však redakci ve čtvrtek nepodařilo dále ověřit.

Každopádně kriminalisté při zatýkání mladého zakladatele rasistické stránky narazili i na dvě zbraně - v jednom případě realistickou maketu, ve druhém vzduchovou pistoli.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Policie dopadla muže, který v Chomutově ukradl auto i s ročním dítětem

Policie dopadla muže, který ve středu 12. ledna v Chomutově ukradl nastartované auto i s ročním dítětem. Šestačtyřicetiletého muže z Teplicka zadrželi v pátek večer, k činu se přiznal. Obviněn byl ze spáchání tří trestných činů - neoprávněného užívání cizí věci, krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí, řekla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová. Vyšetřovatel podal zároveň státnímu zástupci návrh na vzetí obviněného do vazby, rozhodnout by se mělo podle mluvčí v pondělí.

Řidička vozu nechala ve středu své auto nastartované a odvedla starší dítě do školky. "Obviněný muž si dle svého vyjádření všiml u chomutovské školky nastartovaného vozu, chvilku prý vyčkával a poté vůz odcizil. Údajně se chtěl s autem jenom někam odvézt. Dítěte v autě si měl všimnout až po chvíli. Z tohoto důvodu vůz okamžitě odstavil a z místa odešel," doplnila Bartošová.

Policie po oznámení krádeže zorganizovala rozsáhlou pátrací akci. O několik desítek minut později si náhodní svědci nedaleko místa krádeže všimli odstaveného auta s rozsvícenými světly, ve kterém bylo malé dítě, a ihned zavolali policii.

S pátráním po neznámém zloději pomohly kamerové záznamy. Muže podezřelého z krádeže se pak podle Bartošové podařilo zadržet díky výzvě zveřejněné v médiích. "Tento případ, naštěstí bez vážného následku, je zároveň varováním pro řidiče, kteří nechávají svá auta s klíči v zapalování nebo dokonce nastartovaná. Případnému pachateli stačí jen pár sekund k tomu, aby se vozidla zmocnil," dodala policejní mluvčí.

Další zprávy