Co policie našla při domovních prohlídce

ina
30. 5. 2006 17:00
Praha - V trestním spise Loreta, který obsahuje informace o chystaném miliardovém podvodu na státní podnik Čepro, policie eviduje několik dokumentů posbíranách při domovních prohlídkách.
Podnikatel Tomáš Pitr.
Podnikatel Tomáš Pitr. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Tyto údaje nejsou ale nijak dále prověřované. Nelze je tedy považovat za důkazy a jejich důvěryhodnost policie svým vyšetřováním zatím nepotvrdila.

I tyto dokumenty předložil Jan Kubice poslancům, když dokládal svá slova o politických tlacích a prorůstání zločinu do státní správy.

Vesměs jde o dokumenty nalezené u podnikatele Tomáše Pitra, pravé ruky nedávno zavražděného Františka Mrázka. Oba muži vystupovali za společnost Setuza a dlouhodobě válčili se státem a některými politiky z ČSSD.

Zde jsou popsány některé z dokumentů:

1. Informace o vraždě Mrázka. V lednu 2006 - zhruba dvacet dní před Mrázkovou smrtí - se konala schůzka, kterou vedl Václav Kočka, známý premiéra Paroubka. Na této schůzce se mluvilo o zabití Mrázka. O úmyslu zabít Mrázka se dotyčný dozvěděl od neustanovené osoby z pražského podsvětí.

2. Informace o bývalém náměstkovi ministra spravedlnosti Jiřím Vyvadilovi - zpráva popisuje chystané řešení kolem Setuzy a zveřejnění údajné směnky, o níž uprchlý Radovan Krejčíř tvrdí, že dokazuje jeho půjčku ČSSD.

3. Informace o tom, že premiér Paroubek údajně požádal ministra vnitra, aby zařídil vazbu pro Pitra.

4. Informace o lidech blízkých volebnímu štábu ČSSD.

5. Zprávy o činnosti zvláštních policejních týmů Mlýn a Kruh.

6. Informace o údajné přípravě vraždy Radovana Krejčíře, kdy Mrázek nechal na jeho hlavu v podsvětí vyhlásit odměnu 100 miliónů.

7. Informace o financování aktivit šéfa příbramského fotbalu Jaroslava Starky a popis aktivit Krejčířova otce, který byl před lety unesen. Podle této zprávy během únosu údajně zemřel na infrakt.

8. Zmínka o údajné přípravě vraždy Stanislava Grosse a Jaroslava Tvrdíka a snahách Grosse paralyzovat skupinu kolem Pitra a Starky.

9. Informace o seznamu nepohodlných policistů, kteří mají být zlikvidováni. Na seznamu byl i Zdeněk Janíček, bývalý náměstek pražské policie, který před časem zemřel za dodnes nevyjasněných okolností.

10. Informace o zahraniční firmě, přes niž mají Gross a premiér Paroubek údajně vyvádět peníze do zahraničí.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Fotbalisté Turína uhráli remízu na Laziu a zachránili se, sestupuje Benevento

Fotbalisté FC Turín uhráli v dohrávce 25. kola italské ligy bezgólovou remízu na hřišti Lazia Řím, jež v závěru nastřelilo dvě tyče, a zachránili se v Serii A. Nejvyšší soutěž jako třetí opouští Benevento, které se připojí už k dříve známým sestupujícím Crotone a Parmě.

Turín získal potřebný bod navzdory tomu, že v posledních minutách čelil velkému tlaku favorizovaného Lazia. V 84. minutě domácí kanonýr Ciro Immobile nastřelil z penalty jen tyč, stejně jako v šesté nastavené minutě hlavou Manuel Lazzari.

Kolo před koncem tak Turín získal čtyřbodový náskok před osmnáctým Beneventem, které trénuje bývalý hvězdný útočník Filippo Inzaghi. Lazio vedené jeho mladším bratrem Simonem skončí šesté a bude hrát v příští sezoně Evropskou ligu.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Praze Kbelích dnes večer přistál první ze dvou nových letounů CASA pro českou armádu. Modernizovaný model doplní nynější flotilu čtyř letounů

Zdroj: ČTK
Další zprávy