Záchranka odvezla do nemocnice exposlance Feriho, zřejmě se pokusil o sebevraždu

Domácí Domácí
28. 5. 2022 19:57
Exposlance Dominika Feriho odvezla z jeho bytu na pražském Žižkově sanitka do nemocnice. Podle serveru Blesk.cz se měl pokusit o sebevraždu bodnutím do břicha.
Dominik Feri.
Dominik Feri. | Foto: DVTV

"Mohu potvrdit, že jsme po 17. hodině asistovali rychlé záchranné službě v bytě v Kubelíkově ulici, kde se podle prvotních informací muž pokusil o sebevraždu. Byl převezen k ošetření do nemocnice," sdělil mluvčí pražských policistů Jan Rybanský.

Případem se zabývají kriminalisté. Feri byl při převozu do nemocnice při vědomí. 

Policisté bývalého poslance v březnu obvinili ze tří případů znásilnění. Někdejšího politika začali prověřovat poté, kdy jej několik žen loni na jaře v médiích osočilo ze sexuálního nátlaku, obtěžování a násilí. Ferimu v případě odsouzení hrozí až deset let vězení, protože je stíhán i pro trestný čin znásilnění spáchaný na dítěti. V tomto případě jde o osobu, která dovršila sedmnáctý rok věku.

Exposlanec, který měl četné příznivce hlavně u mladé generace, po svědectví žen v květnu rezignoval na poslanecký mandát a oznámil, že nebude kandidovat v podzimních volbách do Sněmovny. Skončil také v TOP 09. Feri tehdy odmítl tvrzení, že se dopustil sexuálního násilí, omluvil se ale za "nevhodné" či "nepatřičné" chování.

Ferimu se nepovedlo zvrátit trestní kauzu ve svůj prospěch. Jak zjistil minulý týden deník Aktuálně.cz, státní zastupitelství zamítlo jeho stížnost proti zahájení trestního stíhání. Vyšetřování tak dál pokračuje. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 hodinami

Britka Ghislaine Maxwellová byla dnes v USA odsouzena k 20 rokům vězení za napomáhání finančníkovi Jeffreymu Epsteinovi zneužívat náctileté dívky

Zdroj: ČTK
Další zprávy