Blanka Matragi radí budoucí první dámě se šatníkem

ČTK ČTK
15. 2. 2013 11:09
V Obecním domě si Ivana Zemanová zkoušela některé šaty z návrhářčina butiku
Blanka Matragi podpořila Zemana v jeho kampani.
Blanka Matragi podpořila Zemana v jeho kampani. | Foto: Michal Žák

Praha - Budoucí první dáma Ivana Zemanová konzultovala svou image a případné změny ve svém šatníku s jednou z nejznámějších světových návrhářek, Blankou Matragi.

V jejím pražském studiu v Obecním domě si zkoušela některé modely z jejího butiku.

"Při výběru střihu a tvarosloví docenila mé rady, ale při výběru barev si prosadila ty, které jsou jí blízké - barvy moře, přírodní tlumené barvy a ocelově šedou a stříbrnou," řekla návrhářka.

Manželka příští hlavy státu prý docenila multifunkčnost, komplexnost a nadčasovost její kolekce.

Ivana Zemanová s dcerou Kateřinou dostávají v poslední době mnoho nabídek od módních návrhářů i poradců v otázce odívání. K Blance Matragi si obě nejbližší ženy budoucího prezidenta našly cestu možná i proto, že slavná módní návrhářka Zemana podpořila v kampani.

"Jsme oba z Vysočiny a jsme si, myslím, velmi podobní v otevřenosti, s níž přistupujeme ke světu, ve spontánních reakcích. Také se mi v jeho volebním programu líbilo, že bojuje proti amatérismu - to je i moje krédo," řekla Matragi.

"Zjistila jsem, že paní Zemanová je velmi příjemná žena. Sdílíme spolu stejné pocity z přehnaného zájmu veřejnosti a velkého tlaku médií," popsala setkání se Zemanovou.

"Po několikahodinovém rozhovoru jsme se dostaly na nějakou názorovou vlnu i v oblasti módy, kdy jsem vycítila, jak by asi reagovala na moje šaty, a teprve poté jsem jí je začala prezentovat. Nakonec myslím, že byla ochotná zkusit si i šaty, po kterých by předtím nesáhla," řekla.

Matragi tvrdí, že podobně pracuje s každou klientkou. "Každá žena mě motivuje, nepodceňovala bych žádnou ženu, vnímám každé gesto od lidí," říká.

 

Právě se děje

Další zprávy