Bělobrádek si střílí z Babišova pořadu. Jen čekám, kdo mě zlobbuje, žertuje v Pavlově cukrárně

Lucie Stuchlíková Lucie Stuchlíková
7. 6. 2016 11:06
Nový internetový pořad šéfa hnutí ANO Babišova kavárna nezůstal bez odezvy. Předseda lidovců Pavel Bělobrádek natočil vlastní video Pavlova cukrárna. Paroduje v něm Babišovu častou kritiku tradičních politických stran.
Video:

Praha - Vicepremiér Pavel Bělobrádek bleskově zareagoval na nový internetový pořad Babišova kavárna, který šéf hnutí ANO Andrej Babiš zveřejnil ve čtvrtek na stranickém YouTube účtu. Bělobrádek si ze svého koaličního kolegy dělá legraci v parodii nazvané Pavlova cukrárna.

V narychlo sestříhaném videoklipu, jehož dramaturgie i znělka jsou stejné jako u Babišova pořadu, si střílí z kritiky tradičních politických stran. Ty Babiš opakovaně obviňuje ze lží a korupce.

"Naším úkolem je vysedávat v kavárnách a čekat, zda nás zlobbují firmy z hazardu, popřípadě z tabákové lobby. Ve volném čase se samozřejmě snažíme vymýšlet některé koaliční podrazy, popřípadě okopávání kotníků. Zbude-li nám nějaký volný čas, tak se systematicky připravujeme na to, abychom mohli lhát, protože to je hlavní náplní nás tradičních politických stran," říká s vážnou tváří šéf lidovců a proslov zakončí vypitím dvou panáků.

Zatímco Andrej Babiš si na natáčení Babišovy kavárny najal bývalou hlasatelku zpráv TV Nova Pavlu Charvátovou a mediální firmu, Bělobrádek s asistentem pořad sestříhali za jedno odpoledne. Jako rekvizity jim postačila slivovice a mísa věnečků. Naproti tomu Babiš promlouvá voličům z luxusního prostředí vlastní kavárny v centrále ANO na pražském Chodově.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 16 minutami

Pákistánská armáda zabila deset ozbrojenců, údajně plánovali teroristické útoky

Pákistánské ozbrojené složky zabily v přestřelce na severozápadě země deset ozbrojenců, včetně čtyř velitelů, a zabavily také mnoho zbraní. Podle armády patřili bojovníci ke skupině, která stála za nedávnými útoky na civilisty a plánovala další údery. V úterý o tom informovala agentura AP.

Armáda zasahovala v oblasti Jižního Vazíristánu v provincii Chajbar Pachtunchvá, která byla až donedávna baštou hnutí Tehríke Tálibán (TTP). To je pákistánskou odnoží islamistického afghánského hnutí. Armáda ale neposkytla o operaci žádné podrobnosti ani informace o příslušnosti zabitých ozbrojenců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy