Babiš hovoří ze své kavárny. Po Ovčáčkovi si vlastní pořad založil i šéf hnutí ANO

Lucie Stuchlíková Lucie Stuchlíková
6. 6. 2016 15:46
Hnutí ANO zveřejnilo první díl pořadu Babišova kavárna. Ministr financí v něm odpovídá na otázky voličů k situaci ve zdravotnictví. Strana si kvůli pořadu najala externí firmu a bývalou moderátorku zpráv v televizi Nova.
Video:

Praha - Po hradním mluvčím Jiřím Ovčáčkovi, který minulý týden začal vysílat na internetu pod hlavičkou OVTV (Ovčáčkovy televize), spouští vlastní internetový pořad i ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš.

První díl pořadu Babišova kavárna zveřejnilo hnutí ANO v pondělí. Babiš v něm odpovídá na otázky lidí z Facebooku, Twitteru nebo z nové předvolební aplikace Chceme lepší Česko. Do ní mohou lidé psát své tipy, co by se mělo zlepšit v jejich městě nebo kraji. "Nové díly chceme zveřejňovat zhruba každé tři týdny," uvedl Marek Hanč z mediálního týmu hnutí.

V příštích dílech by mělo dojít na témata, jako je rozpočet, elektronická evidence tržeb a výběr daní. Není ani vyloučeno, že si bude Babiš prostřednictvím vlastního pořadu vyřizovat účty s koaličními partnery.

Jako moderátorku si Babiš najal bývalou hlasatelku Televizních novin na Nově Pavlu Charvátovou a firmu Positiv, která už dříve vysílala streamy z konferencí hnutí. Pořad se odehrává skutečně v "Babišově" kavárně, kterou loni otevřel v centrále hnutí ANO na pražském Chodově a kde s oblibou novinářům ukazuje například obraz s Brigitte Bardotovou.

Hnutí hodlá před podzimními krajskými volbami začít také s výrobou dalších pořadů - chystá se například na Aktuality, tedy rychlé příspěvky s Babišem či poslanci na aktuální témata. Časem by tak měla vzniknout celá Babišova televize.

Kritizovaný klip k EET

Šéf hnutí ANO na sebe upozornil už minulý týden, kdy jeho ministerstvo financí spustilo na televizních stanicích reklamní klip k EET. Propagační video sklidilo kritiku, protože nepřináší podnikatelům žádné informace, pouze před krajskými volbami vypočítává, co díky e-tržbám stát lidem koupí.

Babiš ale není jediný, kdo se chce prezentovat prostřednictvím videí - ODS či lidovci například streamují videa z tiskových konferencí. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček minulý týden zase oznámil vznik OVTV (Ovčáčkova televize), která má být protiváhou České televize.

Ta podle Ovčáčka neinformuje objektivně, například o Zemanových návštěvách v krajích. "Plánuji vytvořit logo OVTV a rozšířit přímé přenosy i na vybrané akce na Hradě. Nevylučuji i vysílání nejzásadnějších vyjádření pana prezidenta, který vznik OVTV velmi ocenil," komentoval to hradní mluvčí.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Moderní pětiboj by mohl na OH v Paříži trvat jen 90 minut

Na olympijských hrách v Paříži v roce 2024 by mohla soutěž v moderním pětiboji trvat pouhých 90 minut. Výkonná rada mezinárodní unie UIPM schválila návrh nového formátu tradičního olympijského sportu, jenž by měl být dynamičtější a atraktivnější pro fanoušky i televizní přenosy. V současnosti trvá závod prakticky celý den a bojuje o udržení v programu her.

Nový formát počítá s vylučovacím systémem, který pomůže výrazně zkrátit dobu soutěže. Dvacet minut je vyhrazeno na parkur, 15 minut na šerm, 10 minut na plavání a 15 na závěrečnou kombinaci přespolního běhu se střelbou. Mezi disciplínami mají být desetiminutové přestávky.

Moderní pětibojaři nový systém předloží Mezinárodnímu olympijskému výboru. Jeho výkonná rada bude 7. prosince rozhodovat o soutěžním programu OH 2024, v němž se chce moderní pětiboj udržet. UIPM také chce vedle závodů mužů a žen zařadit do programu třetí medailovou disciplínu, smíšenou štafetu.

Moderní pětiboj je jediným sportem, jenž byl vytvořen přímo pro olympijské hry. Jeho velkým propagátorem byl zakladatel moderního olympijského hnutí Pierre de Coubertin a poprvé se v něm bojovalo o cenné kovy v roce 1912 ve Stockholmu.

"Moderní pětiboj byl původně pětidenní soutěží. V Atlantě 1996 byl zhuštěn do jednoho dne a v Londýně 2012 jsme zkombinovali laserovou střelbu s během, abychom připravili ještě dramatičtější vyvrcholení. V Tokiu v roce 2021 budeme mít všech pět disciplín na jednom stadionu a nyní po dvou letech detailního zkoumání a diskuzí představujeme něco mimořádného: moderní pětiboj trvající 90 minut," uvedl prezident UIPM Klaus Schormann.

Testovací soutěže v novém formátu se konaly v září v Budapešti a Káhiře a podle federace měly u sportovců pozitivní ohlas.

Zdroj: ČTK
Další zprávy