Barták natáčel na velvyslanectví Vatikánu erotický film

ČTK ČTK
30. 9. 2011 14:36
Kontroverzní lékař měl na nunciaturu přístup díky své profesi

Praha - Kontroverzní lékař Jaroslav Barták, jehož stíhá policie za znásilnění nějkolika žen, zařídil na vatikánském velvyslanectví v Praze natáčení historicko-erotického filmu. Ve snímku si zahrál i jednu z hlavních rolí.

Policie řeší Bartákovu kauzu, která s filmováním nesouvisí. Muž je obviněn ze znásilnění, sexuálního nátlaku, vydírání, nebezpečného vyhrožování, ublížení na zdraví, omezování osobní svobody a nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Těchto skutků se podle policie dopouštěl na svých osobních asistentkách.

Barták měl z titulu své profese na vatikánskou půdu přístup a pokud toho "zneužil k pořizování morálně závadných obrazových snímků", vatikánští diplomaté proti tomu důrazně protestují.

Apoštolská nunciatura v Praze tak v pátek prostřednictvím České biskupské konference reagovala na zveřejněné informace o natáčení.

Barták docházel na nunciaturu jako lékař

"Dr. Barták měl přístup na nunciaturu jako lékař za účelem poskytnutí zdravotní péče z důvodu podezření na vážnou chorobu, a pokud v tuto dobu zneužil svůj pohyb v prostorách nunciatury k inscenování a pořizování morálně závadných obrazových snímků, apoštolská nunciatura proti tomu jako zastupitelský úřad důrazně protestuje," stojí v prohlášení.

Podle Novy měl mít na nunciatuře štáb k dispozici dva sály, v jednom byla šatna a technické zázemí a ve druhém se natáčelo.

Na místě nevznikly žádné erotické scény, i když se je prý Barták pokoušel prosadit. Podle Novy film vznikal v produkci Františka Jílka. Nova s odvoláním na svědka uvedla, že natáčení na diplomatickém zastoupení zařídil právě Barták.

 

Právě se děje

Další zprávy