Lékaře Bartáka obvinilo z napadení už dvanáct žen

29. 9. 2011 10:14
Kromě svých asistentek, které i znásilňoval, zbil také hospodyni a recepční
Barták stanul před soudem už v minulosti, ale trestu se vyhnul.
Barták stanul před soudem už v minulosti, ale trestu se vyhnul. | Foto: Policie ČR

Praha - Lékař Jaroslav Barták, který je vazebně stíhán za znásilnění a sexuální napadení svých asistentek, čelí obvinění už z 12 přečinů.

Jednu asistentku podle policie sexuálně zneužil na cestě do Spojených arabských emirátů, druhou v Česku. Hrozí mu až deset let odnětí svobody.

Proti spolumajiteli Polikliniky Modřany, který se stýkal s nejmocnějšími lidmi země, vypovídá v současnosti dvanáct žen.

Barták stanul před soudem už v minulosti, ale trestu se vyhnul. Před čtyřmi lety brutálně zbil Lucie Ř. Strhal z ní šaty a bil jí hlavou o kapotu auta. Žena přijala odškodnění.

Pravděpodobně jedenáctou obětí je Bartákova filipínská hospodyně. Tu měl lékař údajně uhodit kamerou do obličeje.

Dvanáctou napadenou je podle svědectví z letošního května recepční teplického hotelu, kde se Barták účastnil setkání rytířského řádu svatého Konstantina a Heleny.

V tomto případě mu však vězení nehrozí. "Jednání jsme vyhodnotili jen jako přestupek," uvedl pro deník MF Dnes policejní mluvčí Daniel Vítek.

Barták se hájí tím, že asistentky měly sex ve smlouvě a šlo tedy o prostitutky. Tvrdí také, že se stal obětí cílené kampaně.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy