Barbora vysvětluje, proč byla Aničkou

ves
18. 6. 2007 10:00
Tajemnou dívku objevily LN v Kodani

Praha - Proč se dvaatřicetiletá žena začne vydávat za třináctiletou dívku? "Anička se vyvinula v průběhu skautského tábora... Aby si děti myslely, že jsou samy, ale přitom měly dozor dospělého," tak vše vysvětlila Barbora Škrlová v rozhovoru pro Lidové noviny.

Škrlová se v pátek přihlásila na českém velvyslanectví v dánské Kodani. Od útěku z brňenského Klokánku tam žije u své příbuzné.

Identita, která vznikla pouze jako hra, se ale Barboře zalíbila. Předchozí návštěvy psychologů a psychiatrů jí s jejími duševními problémy nepomohly, ani léky, které brala. "Na tu Aničku byli lidé hodní a ona se jich nebála, protože k ní přistupovali jinak, neměli na ni takové nároky, jako že si nesmí hrát. Proč si hraje, když jí bude 38 nebo 40," vysvětluje.

S úřady mluvit nechci

Škrlová popisuje i svůj útěk z Klokánku a fakt, že jí i "sourozencům" jeho pracovnice skutečně dovolily dívat se na televizi, která právě vysílala i zprávy o jejich případu.

Ventilačku v Klokánku dokáže otevřít i šikovné dítě. Tudy utekla třináctiletá Anička.
Ventilačku v Klokánku dokáže otevřít i šikovné dítě. Tudy utekla třináctiletá Anička. | Foto: Ludvík Hradilek

Kauza Kuřim přehledně, jak jen to jde

České úřady a policie mají zájem získat od Škrlové výpovědi či informace. Ona ovšem odkazuje jen na svého právníka, do Česka se zatím vracet nehodalá.

"To bude kontaktovat on, ten pán, ten právník. Já s nimi nechci vůbec kontaktovat," říká.

Blog Petra Holuba
Autor fotografie: Aktuálně.cz

Škrlová v rozhovoru pro LN zpochybňuje to, že by byl Ondřej dlouhodobě týrán. Podle ní to není pravda. "Řekl, že tam byl někde rok a bůhví co, a přitom to tak nebylo. Jsou třeba i důkazy, že to tak nemohlo být."

V rozhovoru se znovu objevuje i verze, že chlapec byl trestán za to, že se hrubě choval k sourozencům. "On má takovou sílu, že by tomu nikdo nevěřil... najednou začal šílet a křičet: Zabijte Jakuba, zabijte Annu," tvrdí Škrlová.

 

Právě se děje

Další zprávy