Babišovu náměstkyni Hornochovou nahradí Schillerová z Finanční správy

ČTK ČTK
22. 12. 2015 20:33
Náměstkyni ministra financí Simonu Hornochovou nahradí na začátku příštího roku Alena Schillerová z Finanční správy ČR. Uvedla to dnes Česká televize. Hornochová má v úřadu na starosti daňovou sekci a Schillerová na Generálním finančním ředitelství vede odbor právní a daňového procesu. Hornochová zřejmě zůstane na ministerstvu jako poradkyně pro oblast daní. "Její praxe dává záruky k tomu, že dojde k ještě lepšímu propojení mezi ministerstvem financí a Finanční správou," řekl ČT ministr financí Andrej Babiš (ANO). Hornochová odchází, protože se nepřihlásila do výběrového řízení požadovaného služebním zákonem.
Simona Hornochová
Simona Hornochová | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 48 minutami

Sněmovna přes výhrady podpořila vznik stálých senátních obvodů

Sněmovna přes výhrady opozice podpořila v prvním kole vládní návrh na zavedení stálých obvodů pro volby do Senátu. Zamítnutí novely ve středu Piráti neprosadili. Návrh před dalším schvalováním projedná ústavně-právní výbor a také ústavní komise.

Předseda výboru Marek Benda (ODS) označil za mimořádně nešťastné a nerozumné řešení, kdy ústavní zákon vyjmenovává skoro všechny obce. Podle Pirátů návrh nabourává z dlouhodobého hlediska rovnost hlasovacího práva, když se bude výrazně lišit počet obyvatel v navrhovaných obvodech.

"Jsou konstruované často nepochopitelným způsobem," uvedl pirátský místopředseda Sněmovny Vojtěch Pikal. Nadhodil možnost přepočítávat obyvatele obvodů třeba jednou za 12 let a podle toho je měnit. Vládě vytkl, že navržené vymezení nerespektuje správní příslušnost ani spádovost obcí, na což poukázal i komunista Stanislav Grospič.

Zdroj: ČTK
Další zprávy